68 2. de brug over den Berkelmond aan de IJsselkade, 3. de Marschpoortbrug, 4. de brug over de Berkel bij de Barlheze, 5. de brug over de Binnengracht bij de Spittaalstraat, 6. de brug over de Binnengracht bij de Laarstraat, 7. de brug over de Binnengracht bij de Halvemaan straat, 8. de brug over de Binnengracht tusschen den Boomp- jeswal en de Polsbroek, 9. de Diezerbrug, 10. de brug over de Hoofdgracht bij de Spittaalstraat, 11. de brug over de Hoofdgracht bij de Laarstraat, 12. de Berkelbogen, 13. de brug over de Berkel in den Coehoornsingel, 14. de brug of duiker in den Buitensingel, 15. de ijzeren draaibrug over de Noorderhaven, 16. de brug of duiker over de beek in den weg naar Emmerik, 17. de groote brug over de beek bij de weide Hel bergen, 18. de kleine brug aldaar, 19. de Oostveensche brug, 20. de brug in den weg naar Tonden, 21. de duiker in den weg naar Laren, 22. de duiker in den landweg langs het Galilée. 23. drie duikers in den Vierakkerweg, 24. twee duikers in den afweg, losplaats op de Lage Waarden. Van de IJsselbrug moest een der hangstangen van het beweegbaar gedeelte, welke door het losraken van 69 eenen moerbout eenigszins ontzet en beschadigd was, worden hersteld. Het voegwerk der parapetmuren van de IJsselbrug werd geheel nagezien en verbeterd. Van de draaibrug over de Noorderhaven werd het bewegings- en opzetioestel nagezien en in orde ge bracht. Voor de vernieuwing van het dek werd het noodige hout aangeschaft. Overigens geschiedde het onderhoud naar behooren en verkeeren de bruggen in goeden toestand. De onderhoudskosten hebben bedragen f 2092,45' Havens en Gachten. In den mond der Noorderhaven en het gedeelte, meest gebruikt voor aanleg- en losplaats, moest een deel worden uitgediept. De verondieping aldaar ontstond voor een groot deel door de lossing van den zandzuiger van den huurder Sigal. De opruiming geschiedde vanwege de Gemeente, met gedeeltelijke bijbetaling van dien pachter. De trappen en het talud in de Noorderhaven werden hersteld. Langs een gedeelte van het Zuidelijk talud en langs de lage losplaats werd eene voorziening van perkoen- palen aangebracht. Eenige defecte meerpalen werden door nieuwe vervangen en eenige nieuwe ringsteenen geplaatst. In de Vischpoorthaven werd de taludbeklceding van O/

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1910 | | pagina 36