60 9. van den spoorweg tot het vonder, zijnde het voetpad naar Tonden. 10. de weg over de Smeerkamp. 11. de weg over de Ossenwaarden. 12. de weg over Berg en Daal. 13. de wegen over het erve „den Brink." 14. de weg naar de Kijfsdijken. 15. de weg naar de oude mestplaats. 16. de weg langs de touwbaan in de Hoven. 17. de landweg langs den Vliegendijk. Het maken van bestrate voetpaden in de Hoven en langs de parallelwegen werd bij bestratingen vermeld. Langs den Coehcornsingel werd het gedeelte tusschen de Nieuwstad en het pleintje voor de Buiten Sociëteit van een bestraat verhoogd voetpad voorzien. Het niet ongunstige oordeel in het vorig verslag vermeld, over de proefnemingen met geteerde basalt- lagen op den Stationsweg, den Coehoornsingel en den Berkelsingel, werd door de opgedane ondervinding zeer gewijzigd. Voor wegen met zwaar vervoer, als het gedeelte Coehoornsingel tusschen Jacob Dam- en Berkelsingel en ook voor den Stationsweg schijnt die bewerking niet voldoende te zijn en zal eene andere wijze van bewerking, öf eene bestrating een gunstiger resultaat opleveren. Bij wegen, die minder voor zwaar vervoer dienen, houdt de opgebrachte teerbasaltlaag zich beter, maar wel werd de last ondervonden van het week worden der teerlaag bij warme dagen. Voorloopig is van verdere proefnemingen afgezien 61 en zal de nadere ondervinding hiervan, ook in andere gemeenten, eene beslissing moeten geven over verdere toepassing. Aan het verzoek tot het maken van een wielrijderspad langs den Vierakkerweg kan nu wegens de op de loopende begrooting daarvoor toegestane gelden worden voldaan. Waterleidingen, Beken, Sluizen en Stuwen. Deze zijn de navolgende: Waterleidingen en beken: de Oude IJssel en de Voorstondensche beek, de Hoendernesterbeek, de Tichelbeek, de Polbeek, de Berkel en de Laken buiten de voormalige Laar- en Nieuwstadspoorten, voor zooverre deze niet langs particuliere eigendommen loopen, de Berkel of Molenbeek binnen de stad, de Beek door de Varkensweide, de Gracht langs den Coehoornsingel, verbinding tusschen de Berkel en de Ziekenhuisgracht. De verschillende waterleidingen en beken worden naar behooren schoongemaakt en onderhouden en verkeeren over het algemeen in goeden toestand. De in vorige verslagen (zie verslag 1906, pag. 72, verslag 1907, pag. 57, verslag 190S, pag. 62) reeds vermelde werken tot verbetering der riolenafvoer Deventerweg en Coehoornsingel en de verbeterde spuiïng der Buitengracht werden door de afwerking

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1910 | | pagina 32