56 in de Zevennotenboomstraat, in den Tengnagelshoek, in de Raadhuissteeg, in de Melatensteeg, en aan het Oudewand. De onderhoudskosten hebben bedragen 217.09''o. Straten, pleinen en riolen. De klinkerbestrating op liet Stationsplein werd op genomen en vernieuwd met verbreeding van het ge deelte tusschen Rozengracht en Stationsweg. In de Hoven werd een nieuw bestraat voetpad ge legd tusschen de viaduct in de Kruisstraat en de Schoolstraat en het aanwezige pad herstraat. Langs den Deventerweg en langs de Kastanjelaan werden, voor zooverre de aldaar nieuw gebouwde woningen door van der Klip en Garvelink waren vol tooid, nieuwe bestrate voetpaden gelegd en na be komen vergunning van het Rijk nieuwe bestrate toe- ritten naar de Gemeentelijke parallelwegen gemaakt. Voornamelijk in de Beukerstraat, Sprongstraat, Zaad- markt, Boompjeswal, Spittaalstraat, Laarstraat, Pols broek, Mosmarkt, Vischpoortplein, Noorderhavenstraat, Parkstraat, Marschweg, werden verschillende vakken kei- en klinkerbestrating herstraat met gedeeltelijk nieuw materiaal. Bij de vaststelling der Gemeente-begrooting voor 1911 werden eenige posten ingebracht voor de ver betering en vernieuwing van het Oudewed, de Noor derhavenstraat en den Buitensingel. 57 Indien de financiën zulks veroorloven is het zeer gewenscht met de verbetering van verschillende straten op krachtige wijze voort te gaan. Nieuwe riolen werden gelegd in de Kastanjelaan en op den Paardenwal. De onderhoudswerken werden in eigen beheer uit gevoerd. De materialen werden na gehouden openbare in schrijving geleverdde straatklinkers door de Firma G. Terwindt en Co. te Doornenburg voor f 13.85 per 1000. De kosten, aan een en ander besteed, hebben be dragen S936,36.—waarvan verantwoord: Op onderhoud straten 7466.49(*) aanleg wegen 1469,87. Op den hoek van Korte Beukerstraat en Turfstraat werd voor Gemeenterekening een verhoogd voetpad langs het nieuw gebouwde perceel gelegd. In 1910 werden behandeld 181 aanvragen om ver gunning tot het bouwen of veranderen van werken aan den openbaren weg. Daarvan betroffen 18 het geheel of gedeeltelijk af breken en vernieuwen van perceelen, terwijl 91 nieuwe gebouwen werden gesticht, waaronder begrepen de 46 nieuwe woningen voor de David Evekinkstichting, het nieuwe vereenigingslokaal in de Hoven, een nieuwe pettenfabriek voor de firma Krukziener in de Beek- Onder deze kosten zijn verantwoord de uitgaven der voor rekening van derden verrichte werken ad f 1725.40, welke aan de Gemeente zijn terugbetaald.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1910 | | pagina 30