54 voor het onderzoek der schoolartsen in orde gebracht in de verschillende scholen. In de H. B. School werden de laboratoria voor scheikundig onderwijs geheel veranderd en belangrijk verbeterd door het wegbreken der aanwezige zuurkast en van scheidingswanden. Drie lokalen werden tot twee lokalen verbouwd met nieuwe zuurkast en ver beterde inrichting der werktafels en klassedistributie. De privaten werden alle vernieuwd en van water closets voorzien. Voor de vrouwelijke leerlingen werd een privaat en kleedkamer gemaakt. De woning van den concierge werd geheel van de school gescheiden. De uitvoering geschiedde bij openbare aanbesteding volgens bestek no. 694, in de zomervacantie. Op de teekenzaal werd eene nieuwe toegang naar de privaten gemaakt. De conciërgewoning werd, vóór het in gebruik nemen door den nieuwen concierge, geheel opgeknapt cn van binnen gedeeltelijk opnieuw geverfd en behangen. Op de binnenplaats van het Gymnasium werd eene nieuwe overdekte bergplaats gemaakt voor rijwielen. Het onderhoud der gebouwen geschiedde in eigen beheer. De kosten daarvan hebben bedragen: van de Bewaarscholen. 1149,94'/2 scholen L. O., waaronder begrepen 649,voor de nieuwe houten vloeren in school F. 2354,361/2 H. B. School en B. A. School, met 55 inbegrip der kosten voor verandering en nieuw meubilair van het Gymnasium de Gymnastiekschool Pompen. Deze zijn de navolgende: 1 in de Waterstraat. 1 Kuiperstraat. 1 aan de Zaadmarkt. 1 Houtmarkt. 2 Groenmarkt. 1 in de Vaaltstraat. 1 Broederenkerkstraat. 1 Heukerstraat. 1 Bakkerstraat. 1 Kreijnckstraat. 1 aan de Nieuwstad (Mosmarkt.) 2 in de Laarstraat. 1 Donkeresteeg. 1 Hoven. (Te zamen 16 stuks). Verder zijn er 6 standpijpen van de waterleiding, te weten: 1 in de Donkeresteeg. 1 Barlheze. 2 Laarstraat. 1 Polsbroek. 1 op het Vischpoortplein. Wegens den ongunstigen uitslag van het door de Gezondheids-Commissie ingestelde onderzoek, werden buiten gebruik gesteld en opgeruimd de pompen: 5177,01 359,01 203,40

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1910 | | pagina 29