52 De leibedekking van den Nieuwstadstoren werd ge deeltelijk vernieuwd. De bliksemafleiders werden beproefd. De onder houdskosten hebben bedragen 266,64. Voor het noodige buitenverfwerk van den Wijnhuis- toren is een post op de begrooting voor 1911 inge bracht. Gebouwen, bestemd voor openbaar onderwijs. Deze zijn de volgende: 1. de Bewaarschool op den Paardenwal. 2. de Bewaarschool in de Hoven, met woning voor de onderwijzeres. 3. School A aan de Lombardsteeg en het Oudewand. 4. School B/C aan de Gasthuisstraat. 5. D aan den Tadamasingel. 6. E in de Polsbroek. 7. F in de Hoven. 8. G in de Waterstraat. 9. H aan den Louisesingel. 10. 1 aan de David Evekinkstraat. 11. de Gymnastiekschool aan het Broederenkerkplein. 12. de lokalen voor de Rijksnormaallessen boven de school in de Waterstraat. 13. de Hoogere Burgerschool en de Burgeravond school met portierswoning in de Waterstraat. 14. Het Gymnasium en de daarbij behoorende clavi gerswoning. In de Bewaarschool op den Paardenwal werden in twee lokalen de houten vloeren met de daarbij be- 53 hoorende vloerliggers vernieuwd en 42 schoolbanken veranderd en geverfd. De woning bij de Bewaarschool in de Hoven werd, vóór de ingebruikneming door het nieuwe school hoofd, opgeknapt en geverfd en op den zolder werden twee nieuwe kamertjes getimmerd. In school F in de Hoven werden de nog aanwezige steenen vloeren in zes lokalen verwijderd en vervangen door houten vloeren. Het buitenwerk van school F in de Hoven en school G in de Waterstraat werd opnieuw geverfd. School D aan den Tadamasingel werd door het opbouwen van de middenlokalen met eene verdieping, vergroot met vier lokalen, nieuwe trappen, gangen en privaten. De vergrooting, geschied op aanvraag van het schoolhoofd en de school-commissie, werd na goedkeuring der plannen door den Districts-Schoolop- ziener openbaar aanbesteed. De zomervacantie werd voor de uitvoering met 6 weken verlengd. De kosten daarvan hebben bedragenvoor de ver grooting van het gebouw 7199,47'/2, voor de uit breiding van meubilair 1040,90. Voor de uitvoering dezer werken werd bij Raads besluit van 4 April 1910, No. 6, een crediet verleend van f 9600, De gangvloer in school E werd door een nieuwen granitovloer vervangen. In school F en school 1 werden 168 schoolbanken geverfd. Zooveel mogelijk werden gelegenheden en lokalen

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1910 | | pagina 28