36 hoek Kuiper- en Waterstraat, verhuurd aan het Rijk voor 2250,— 's jaars. 7. de voormalige werkschool in den Geweldigershoek, 's winters kosteloos in gebruik bij de Commissie voor de kindervoeding. 8. het gebouw aan het Kerkhof, beneden verhuurd aan het Rijk ten behoeve van den „Raad van Beroep" voor de Ongevallenwet, voor 400,— 's jaars. 9. de kazerne „Burger Weeshuis," verhuurd aan het Rijk, ten behoeve der Kol. Reserve, voor 2000,— 's jaars. 10. de bad- en zweminrichting bovenstrooms in de rivier den IJsel. 11. de badinrichting bovenstrooms (vroeger beneden strooms) in den IJssel. 12. de bad- en zweminrichting in de gracht langs den Graaf Ottosingel. De verschillende gebouwen werden naar behooren onderhouden en verkeeren in goeden toestand. De woning op het Oudewand werd, nadat zich een nieuwe huurder had aangemeld, geheel opgeknapt, van buiten en gedeeltelijk van binnen geverfd; verschil lende kamers werden opnieuw behangen, de rioleering werd nagezien en de tuin schoongemaakt. De woning werd voor drie jaar verhuurd voor 300.per jaar aan h. Woudstra. In het koffiehuis op de Veemarkt werd de houten vloer in de gelagkamer vernieuwd. De buitengevel van de voormalige werkschool werd opnieuw geverfd. 37 Eenige nog ongebruikte localen van de voormalige kazerne „de Latijnsche school" werden tijdelijk koste loos ten gebruike afgestaan aan het Departement van Oorlog tot berging van wapenen, enz., voor het deta chement wielrijders. In een der bovenlokalen, verhuurd als laboratorium van den Zuivelconsulent, werd een nieuwe schoorsteen gemaakt. In de zwem- en badplaatsen aan den Graaf Otto singel werd de bodem schoongemaakt en de houten scheidingswand gedeeltelijk vernieuwd. Het kinderbad en de zwemplaats voor ongeoefenden bij de zweminrichting in den IJssel, werden gedeeltelijk vernieuwd, terwijl eene nieuwe overdekte fietsberg- plaats werd gemaakt. Met de Commissie voor de paardenkeuringen in Gelderland werd eene overeenkomst aangegaan tot het bouwen van eene overdekte longeerplaats (manege) op het terrein der Veemarkt, waarvoor een crediet werd verleend van 2450, Dit gebouwaanbesteed voor 2435,is bij het stellen van dit verslag voor de 1st0 maal voor het gebruik gereed opgeleverd. De onderhoudskosten aan de verschillende gebouwen en inrichtingen hebben bedragen 2765,681 waaronder een bedrag van 256,64 voor de woning op het Oude wand. Gemeentegronden en Landerijen. Het reeds meermalen vermelde proces met den Staat

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1910 | | pagina 20