Bijlage O. 2 den 21 toegelaten. De eerste klasse telde alzoo 21 leerlingen, terwijl later nog een persoon als toehoor der werd toegelaten. De tweede klasse telde bij den aanvang 23 leer lingen en 1 toehoorder. Gedurende den cursus over leed 1 leerling. Overigens kwam weinig ziekte onder de leerlingen voor en werden de lessen trouw gevolgd. Van genoemd getal leerlingen waren 5 gehuisvest bij hun ouders in de stad, 18 hadden kost en inwo ning bij de ingezetenen en 22 reisden dagelijks per trein, tram of fiets heen en terug. Beurzen werden niet toegekend, evenmin werden leerlingen kosteloos toegelaten. Het Onderwijs. De lessen begonnen op Dinsdag 11 October en eindigden voor de eerste klasse op 30 Maart en voor de tweede klasse op 7 April. Van de eerste klasse werden 17 onvoorwaardelijk bevorderd tot de tweede, 3 voorwaardelijk, een werd niet toegelaten. Aan 21 leerlingen der tweede klasse werd een di ploma uitgereikt. Een kwam daarvoor niet in aan merking. Excursies werden gemaakt o a. naar de ontginnin gen in de omgeving van Loenen, naar de rasvee fokkerij van den Heer H. A. Pauwen te West-Pan- nerden, naar de Johannahoeve te Oosterbeek, naar de hengstenkeuring te Eist, naar de groente- en fruit- kweekerij op het Hof te Dieren, naar de pluimvee inrichting van den Heer Rombouts te Doetinchem Bijlage O. 3 en naar eenige Zuivelfabrieken in de omgeving van Zutphen. Eenige malen werden bezocht de cavalleriestallen en eenige veestallen hier ter stede, verder de maga zijnen van landbouwwerktuigen van de hier bestaande firma's, terwijl de leerlingen in hun vrijen tijd prac- tische werkzaamheden verrichtten op het laboratorium van den Zuivelconsulent en in den schooltuin. Voor den Directeur De Leeruur ann de Rijkslundbouw- winterschool H. D. ZELDERS. Zutphen, 12 Juni 1911.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1910 | | pagina 203