Bijlage N. 8 zetten. Zoodoende is het mogelijk in een vrij kort tijdsbestek in dezen dienst te voorzien. Op 31 December stonden uit: in gemeente gebouwen politie rijks school gestichten woningen, werkplaatsen, enz. Totaal 3302 Door verhuizingen, vertrek uit de gemeente, enz. werden ingenomen 472 en geplaatst 507 tonnenhet aantal uitstaande tonnen werd alzoo met 35 vermeerderd. b. Beerputten. Voor het ledigen der beerputten blijft de motor luchtpomp goed voldoen. Er werden dit jaar 106 beerputten geledigd, zijnde 38 meer dan in 1909. De beerput in de strafgevangenis voldoet uitstekend. Het tonnenstelsel in de Huzarenkazerne is opgeheven en zijn daarvoor in de plaats gekomen privaten met waterspoeling, loozende op een beerput met overstort op het riool. Deze verandering mag eene groote verbetering, zoowel voor de kazerncbewoners als voor onzen dienst, genoemd worden. Voor den afvoer der faecaliën is hier stede geen be paald stelsel aangenomen. Van vele woningen is om trent dezen afvoer niets bekend. Ook voor nieuw bouw gelden geen bepaalde voorschriften, zoodat nieuwe woningen, evengoed voor het tonnenstelsel als voor 13 tonnen. 7 54 142 74 3022 Bijlage N. 9 het beerputtenstelsel, met of zonder overstort, mogen worden ingericht. Het is dan ook de vraag of het niet gewenscht zou zijn, door middel eener verordening, de afvoer van faecaliën volgens een vast plan te regelen. Verzameling van haardasch en vuilnis. De haardasch en huisvuilnis wordt hier ter stede om den anderen dag opgehaalddit ophalen is steeds in den voormiddag afgeloopen, uitgezonderd het bui tenwijk de Hoven, waar in den middag verzameld wordt. Gemiddeld worden per dag S wagens of 16 JVH. vuilnis opgehaald. De laagste en grootste hoeveel heden vuilnis, op een dag verzameld, zijn resp. op 11 Aug. 10 M3. en op 30 Dec. 22 M3. Straatreiniging. In het bezwaar, genoemd in het vorig jaarverslag ten opzichte van het schoonhouden van voetstraten en gooten, waar dit, volgens politie-verordening aan de bewoners is opgedragen, kwam geen verandering. Hel komt nog dikwijls voor, dat een bewoner de goot voor zijn woning niet reinigt, zoodat meermalen een straat, niettegenstaande deze door de gemeente reiniging is schoongemaakt, er slordig en vuil uitziet. Het zou aanbeveling verdienen de betreffende artikelen in de Politie verordening te laten vervallen en het schoonhouden geheel aan de Reiniging op te dragen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1910 | | pagina 195