Bijlage N. 2 De werkman J. SCHUURMAN werd, wegens onge schiktheid als gemeente-werkman, eervol ontslagen. Langdurige ziekten kwamen dit jaar niet voor; het totaal bedrag voor de uitkeering volgens het Werk liedenreglement bleef dan ook beneden de begrooting. Er werd uitgekeerd Voor verlofdagen 181,81 vrij (familieomstandigheden) 32,32 ziekte en ongevallen 203,35 Totaal 417,48 Aan J. SCHUURMAN werd nog gedurende twee weken loon uitgekeerd, zijnde 18,— zoodat bovenstaand totaal wordt 435,48. De verstrekte kleeding blijft zeer goed voldoen. Gedurende herfst, winter en lente moeten alle werkzaamheden, niettegenstaande het dan veelvuldig voorkomende slechte weer, toch verricht worden en wordt, vooral voor de straatreiniging, intensievere arbeid vereischt. Door het verstrekken van beschut tende kleedingstukken, kan de uitvoering van den dienst steeds met de noödige zorg worden voortgezet en worden de werklieden meer tegen ongesteldheden behoed. Inrichtingen. De gewone zorg werd aan de gebouwen besteed. Eén compostloods vertoont ernstige sporen van hoogen ouderdom. Voor de beerberging werd eene tweede beerput gemaakt, gelijk aan de reeds bestaande. Bijlage N. 3 De uitgekomen grond is gebruikt, om aangeplempte gedeelten gelijk te maken en te bestraten, waardoor nog eenige ruimte voor het opzetten van stalmest enz. verkregen is. Materieel. Het materieel wordt voortdurend goed onderhouden, nagezien en geverfd. In dit jaar werd aangeschaft een een 2e sproeiwagen, welke geleverd is door de stoom- wagenfabriek van A. Jordaans te Schiedam. Niettegen staande den lageren prijs, voldoet hij beter dan de wagen, die reeds in gebruik is. Verder werden voor den veegdienst nog aangeschaft twee handveegkarren. Van nog voorhanden assen en wielen werd bovendien een langen wagen gemaakt, die zeer goede diensten bewijst voor het halen van turf molm, stroo, takken enz. Aan het eind van het jaar bestond het rollend materieel uit: 4 vierwielige vuilniswagens met zelfsluitende kleppen. 5 ijzeren tonnenwagens. 1 veegmachine. 2 vierwielige modderwagens. 1 modderkar (oud). 2 sproeiwagens (inhoud 1500 Liter) 1 stortkar. 1 lage kar voor het vervoer van rommel (oud). 1 lange wagen. 6 vierwielige beertenders voor den verkoop van beer. 1 motor luchtpomp.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1910 | | pagina 192