Bijlage M. 42 De oude centrifugaalpompen waren zoodanig, dat niet dan met groote kosten deze te verbeteren waren, terwijl dan nog moest blijken of de reparatie afdoende was geweest. Daarom werd overgegaan tot aanschaffing van twee nieuwe centrifugaalpompen, terwijl een ge deelte van de zuigleiding werd veranderd van 4" in 6'' teneinde in de zuigleiding minder verlies door wrijving te krijgen. Een en ander vorderde een uitgaaf van 876.10. Na het in gebruik nemen van deze pompen was niet alleen extra filterpompen niet meer noodig, doch kon zelfs gedurende een gedeelte van den dag, en enkele malen gedurende een geheelen dag de cen- trifugaalpomp stil gezet worden, zoodat dan alleen naar de stad werd gepompt. Ketel No. 2 werd dit jaar van zijn metselwerk ont daan om gekeurd te worden. Ook bij dezen ketel werden bij de beproeving door het Stoomwezen behalve eenige kleinigheden geen bemerkingen gemaakt. Na tweemaal gemenied te zijn en verplaatst werd de ketel weer ingemetseld en is thans tusschen beide ketels een gang gekomen, zoodat bij het schoonmaken de hitte van den eenen geen invloed heeft op den anderen ketel. Van de Gasfabriek werden betrokken 51642 K.G. kolen, van de firma P. H. Hoos Zoon te Rotterdam 104368 K.G. en van de Steenkolenhandelsvereeniging te Utrecht 200240 K.G. nusskolen. Deze laatste waren goedkooper dan de Engelsche en voldeden ook goed. Filters en bronnen. De filters werden goed in orde gehouden, op tijd schoongemaakt en van nieuw filtermateriaal voorzien. Bijlage M. 43 Van filter 2, waarop het meeste water verloren ging, werd een gedeelte van den vloer uitgebroken en ver nieuwd, waarna het verlies veel is verminderd. Het bovenstuk van den reinwaterkelder moet in den loop van het volgend jaar nagezien en gedeeltelijk vernieuwd worden, waarvoor op de begrooting een post is uit getrokken. Vóór het ingebruik nemen der nieuwe centrifugaal- pomp op 9 November werd nog gedurende 299' uur met de centrifugaal- en 297 uur met de Worthing tonpomp extra op de filters gepompt, terwijl dit na dien datum niet meer voorkwam. Voor dien datum werd slechts een enkele maal met het oude en nieuwe prise d'eau tegelijk gewerkt, na dien datum waren steeds beide tegelijk in gebruik. De laagste waterstand in den hevelput was na dien datum 2.10 -|- AP. Wan neer de grondwaterstand echter laag wordt zal er met het pompen op gerekend moeten worden, door de afsluiter van de centrifugaal te knijpen, daar anders zeer waarschijnlijk de pomp zal afslaan. De verbetering van het oude prise d'eau maakt nog steeds een punt van overweging uit. Terrein. Het terrein werd in goeden staat gehouden. Het gedeelte waarop de nieuwe putten zijn gemaakt werd omrasterd. Drogenapstoren en Reservoir. Deze verkeeren in goeden staat. De waterstandsaanwijzer werkte vrij goed, doch bleef voortdurende toezicht noodig.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1910 | | pagina 186