30 30 Dec. Benoeming van Dr. D. Bruins tot lid van het Scheidsgerecht. Besluit de jaarwedde der Gemeente-vroed vrouwen, met ingang van 1 Januari 1911, te veriioogen met 150,en te brengen op 350,—. Eervol ontslag aan R. Rijkse als onderwij zer aan school B/C. Uitgifte in erfpacht aan de Wed. Garvelink- Harmsen van grond aan den Berkelsingel tegen een jaarl. canon van 25,50. Vaststelling der verordeningen op de hef fing en invordering eener plaatselijke directe belasting naar het inkomen. Aanneming motie-de Kempenaer om rap port Commissie tot het doen van voorstellen tot wijziging werklieden-reglement, eerst te stellen in handen van Burgemeester en Wethouders; staking van stemmen over voorstel-Engelen om de tijdelijke loonsver- hooging der Gemeente-werklieden te doen eindigen 1 Febr. 1911. Archief. Evenals vorige jaren werden ook dit jaar door den assistent weder verschillende inlichtingen uit het oud archief aan stadgenooten en vreemdelingen verstrekt. De bibliotheek werd in 1910 vermeerderd met: 1. De in dit jaar verschenen werken der Koninklijke Akadeniie van Wetenschappen te Amsterdam. (Geschenk van die Akadeniie.) 31 2. Jaarverslag van het Krijgsgeschiedkundig archief van den Generalen Staf over 1909. (Geschenk van den Directeur van dat Archief). 3. Jhr. W. A. Beelaerts van Blokland, de praktijk van het Leenrecht in Gelderland, Leiden 1910. (Geschenk van den schrijver). 4. Mr. J. G. C. Joosting, inventaris van de Coevor- der Archieven. Dezelfde, De archieven van ontbonden vereeni- gingen en commissiën. Dezelfde, De archieven van kerspelen en marken. Dezelfde, Het huisarchief van Batinge. (Geschenk van den schrijver). 5. C. W. Bruinvis, Archief der gemeente Alkmaar. (Geschenk van den schrijver). 6. Verslag van de Kamer van Koophandel en Fa brieken te Zutphen over het jaar 1909. 7. Verslag van den toestand der Gemeente Zutphen over 1909. Aangekocht werden: 1. Tijdschrift der Nederlandsche Heidemaatschappij, jaarg. 1910. 2. De in dit jaar verschenen afleveringen van het Woordenboek der Nederlandsche Taal. 3. De mededeelingen en berichten van de Geldersch- Overijsselsche Maatschappij van Landbouw, over 1910. 4. De bijdragen en mededeelingen van Gelre, deel XIII. 5. P. Gouda Quint, Bibliographic van Gelderland. (Uitgave van Gelre).

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1910 | | pagina 17