Bijlage M. 10 met 2 ovens gewerkt. In de zomermaanden had het gewone onderhoudswerk aan de ovens plaats. Oven II en III werden van nieuwe retorten voorzien na ge durende resp. 1359 en 1435 dagen in bedrijf te zijn geweest. Op 31 December van dit jaar had Oven I 190 vuurdagen. II 9 III geen IV 142 V 1152 VI 882 Van de ovens 3 moeten in vernieuwd worden. IV. Cokesgasinrichting. Evenals vorige jaren was deze inrichting gedurende het geheele jaar in gebruik. De blowers en het toestel werkten uitstekend. De twee blowers werden afwisse lend gebruikt. De voering van vuurvaste steen zal het volgend jaar misschien moeten worden vernieuwd. V. Condensatie en Zuivering. De condensatie en zuivertoestellen, die dubbel zijn, werden afwisselend gebruikt. Zij verkeeren in goeden staat. Het gas kon steeds voldoende worden gekoeld. Bijlage M. 11 VI. Kolenlosinriehting. De kabel en de kettingen blijven steeds toezicht eischen, doch werkte alles zonder storing. De weeginrichting voor de kolen, die uit de loods gaan, werkte goed. VII. Stoomketels Met het stoken van bries en cokes werd doorgegaan en bleef dit goed voldoen, hoewel dit jaar de bries meer slakvorming gaf dan vroeger. De ketels met toebehooren verkeeren in goeden staat. De proef, om de ketels te laten schoonmaken door speciale werklieden, werd bestendigd. VIII. Electrisclie Inrichting. De stoomwerktuigen en de dynamo's werden af wisselend gebruikt. Deze en de accumulatorenbatterij bleven goed voldoen. Niettegenstaande het groote olieverbruik voor sme ring der schuif en de zorg, dat de temperatuur in de schuifkast niet boven 2000 C. stijgt, moet de slijtage van de schuif toch abnormaal genoemd worden. Het aantal motoren bleef 9 met 67.3 P. K. Zij werkten zonder stoornis. Het toezicht op de electrische inrichting bleef op gedragen aan het „Bureau voor Electrotechnische Ad viezen" te 's Gravenhage. yy yy yy yy yy yy yy yy

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1910 | | pagina 170