Bijlage M. 8 Naar gelang de werkzaamheden zulks vorderden werden losse werklieden in dienst genomen. In verband met het werklieden-reglement (Gemeente Blad No. 191) is in den loop van dit jaar uitbetaald: ingevolge art. 9 309,03 „10 306,63'/., „15 23,31 »/2 „16 300,41 Totaal f 939,39, welk bedrag is ver antwoord onder Week- en Dagloonen. Toestand der Fabriek. 1. Gebouwen. Het buitenverfwerk der woningen, die vorig jaar in de grondverf gezet waren, kwam gereed. Van de meterkamer, machinekamer, ketelhuis en natte zuivering kwam het buitenverfwerk eveneens gereed, waartoe een extra verver bij het gewone per soneel in dienst werd genomen. Met het buitenverfwerk der overige fabrieksgebou wen werd een begin gemaakt en zal dit in 1911 ge reed komen. Waar noodig zal in den loop van dat jaar het binnenverfwerk van verschillende gebouwen worden nagezien en hersteld. De nog niet geverfde muren in het administratiege bouw werden gestreken met Gobeline-waterverf. In den loop van dit verslagjaar werden genomen Bijlage M. 9 150 stortbaden, waarvan 44 door vreemde werklieden, die aan ovens of ketels werkten. II. Gashouders. Deze werkten alle drie zonder storing. Gashouder No. 3 (voor het cokesgas) werd geheel schoongemaakt, tweemaal gemenied en tweemaal geverfd. Het werk het vorige jaar aan No. 2 besteed, bleek niet afdoende te zijn geweest en werd daarmede voort gegaan, nadat het water uit de kuip grootendeels was ververscht. Ook van No. 1 werd het water in de kuip ververscht en voor zooverre tijd en weer zulks toelieten, de platen goed schoongemaakt en gemenied. Beide gashouders vertoonen echter op verscheidene plaatsen weerblauwe plekken, vermoedelijk door inwerking van cyaan op het ijzer, waarom in het volgende jaar opnieuw het water zal worden ververscht en de aangegrepen platen nogmaals goed worden gereinigd en weer geverfd. Ten einde het water in de kuipen makkelijker te kunnen aftappen zal een 3" leiding door de weide naar de rivier gelegd worden. Naphtaline-verstoppingen kwamen niet voor. III. Ovens niet Toebehooren. Evenals vorig jaar waren er 6 ovens met 54 retorten. Uitgezonderd eenige dagen in December, toen 5 ovens gebruikt moesten worden, kon met 4 ovens in de gasproductie worden voorzien. In Juni en Juli werd

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1910 | | pagina 169