Bijlage L. 4 ontbreekt; (of achteraan iets mist, valt niet te beslissen): as Joff' Wise V a holth' ien mod' va des' Spital. Wise, Witze of Wijza van Holtheusen, komt als moeder van het Spittaal voor tusschen 1527 en 1557. Het kan zijn dat deze steenen, die zeer waarschijnlijk bijeen hooren, én door overeenkomst in bewerking én door wapens en naam, den gevel van het Spittaal hebben versierd; of dat zij een schoorsteenrelief zijn geweest. In 1910 kwamen zij te voorschijn, onder de stoep van een pakhuis in de Vaaltstraat, no. 5; daarna kwamen zij in handen van een Antiquair, waar zij door de Sec retaresse werden gevonden. April. In bruikleen van den heer Dull, Havenstraat Zutphen: Kabinet van Nederlandsche en Kleefsche Oudheden, Wijtlopigh beschreven, door M. Brouërius van Nidek. R. Oin 300 Gezichten getekent, en in 't koper ge- bragt, door A. Rademaker. 2 deelen. Mei. In bruikleen van Mevrouw Schillemans Stationsplein Zutphen: Zilveren paplepel. - uit de laatste helft der 18e eeuw. Opschrift op den achterkant: G. F., in moderne letters: Anno Sjouk Schillemans, geboren 19 Maart 1907, Zil vermerk RqS' met gewerkten steel, eindigend in een vrouwen figuur, met anker en vogel, lengte 19 c.M. Aangekocht door de museum-commissie: Grafsteen, gevonden bij de verbouwing van Overbaank te Warnsveld, (de steen werd gebruikt als deksel voor een put). Opschrift: A(nno) 1596 D(en) 5 Octoberste(rf) Derk Aesynck, daar onder een onbekend huismerk. De steen is 57 c.M. breed, 55 c.M. hoog. Juni. Ten geschenke van den heer H. L. Ketjen te Zutphen: Gedenkpenning, met randschrift, IN. NOM. DOM. Bijlage L. 5 AVX. NOS. aan de andere zijde PHS. DG. COM. HOL. ZEL. 1577. Ten geschenke van de Rembrandt-commissie le dl. O.T. Rembrandtbijbel afl. 22—24. Juli. Ten geschenke van de Rembrandt-commissie: le dl. O.T. Rembrandtbijbel afl. 2527 Aangekocht door de museum-commissie 2 Munten. I. Penning van de Graafschap Zutphen; vermoedelijk uit den tijd van Graaf Otto van Zutphen, die in 1113 stierf, aan beide zijden van den penning een grieksch kruis. II. Heller van de Graafschap Zutphen, aan één zijde gestempeld met het Wapen van Zutphen. Augustus. In bruikleen van den heer G. Azink Korte Beu kerstraat, Zutphen: Kinderrnutsje, uit het begin der 19e eeuw; breiwerk opgewerkt met kralen en kant. Ten geschenke van de Rembrandt-commissie: le dl. O.T. Rembrandtbijbel afl. 2830. Ten geschenke van den heer L. Pitlo te Zeist: Munt (1 penny) van Zuid-Afrika, met den beeldenaar van President Kruger, met randschrift: Zuid Afrik. Re publiek; op de keerzijde het wapen van Transvaal, en randschrift 1 penny 1894. Aangekocht door de museum commissie: 2 Grafurnen en 2 kleine urnen, (z.g. traanenpotjes), op gegraven aan den Varseveldschenweg, bij Deutichenr waar naar alle waarschijnlijkheid een Germaansche graf heuvel is. I. hoogte 28 c.M., halswijdte 22 c.M., omvang 97 c.M.; aan den hals geschonden. II. hoogte 23 c.M., halswijdte 16 c.M., omvang 80 c.M.;

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1910 | | pagina 162