Bijlage L. 2 de Graafschap afkomstig zijn. De afleveringen van den Rembrandt-Bijbel zijn nu voltallig. Dank zij de Rembrandt-Commissie bezit het museum een mooi werk van blijvende waarde. Aangekocht werden meer en belangrijker stukken dan in 1909: 3 steenen, die waarschijnlijk tot een fries behoord hebben; 4 urnen, die bij Deutichem werden opgegraveneen kleerenkist en enkele munten van de Graafschap. Teruggevraagd werden 4 in bruikleen gegeven voor werpen. Er werden 11 tentoonstellingen gehouden. Tijdens de maand Februari stond de heer J. L. SPIER aan het museum reproducties naar schilderijen van Rembrandt af. Dit was de eenige verzameling, die dit jaar door een particulier werd ingezonden. Hoe aangenaam zou het zijn, indien eens meer tijdelijk col lecties werden afgestaan. De tentoonstelling van Hin- delooper werk trok zeer veel bezoekers; de andere tentoonstellingen werden matig bezocht. Ten slotte een woord van welgemeenden dank aan den heer BLAUPOT TEN CATE, die tijdens de lange afwezigheid der secretaresse, de zaken van het museum zoo goed heeft behartigd. De concierge gaf in het afgeloopen jaar door zijn ijver alle reden tot tevredenheid. De Commissie van beheer, C. ENGELEN, Secretaresse. Bijlage L. 3 Lijst van aanwinsten over het Jaar 1910. Januari. Aangekocht door de museum-commissie Drie stukken van een steenen fries, in Renaissance-stijl laat 16e eeuw. 1. Waarvan de hoogte 14 c.M. en de breedte 25 c.M. bedraagt is versierd met familiewapen met ankerkruis, een figuur, dat voorkomt in de Wapens der Zutphensche geslachten ter Mersche (14 eeuw.), Van der Voorst (15e en 16e eeuw.), Bentinck (16e eeuw) en ook inliet Wapen van Zutphen zelf. 2. Waarvan de hoogte 14 c.M. en de breedte 25 c.M. bedraagt, is versierd met een familiewapen in lood rechte verdeeling; de eene helft met een smalle faas (devise), waarboven een haak; dit wapen voerde in dien tijd de familie van Holthuesen; de andere helft vertoont 3 jachthoorns van een nog niet bekend Zut- phensch geslacht. 3. Waarvan de lengte 48 c.M. en de hoogte 35 c.M. bedraagt, is versierd met een vrouwenkop in een cir kelvormig gehouwen lijst. De vrouwenkop is en face weergegeven en is gekapt met een platte muts, waarvan de buitenrand aan weerszijden als een ramshoorn naar het gelaat is omgebogen. De top van de muts loopt uit in eenige krullen, die gelijken op een heraldieke lelie, aan weerskanten komt onder de hoorns van de muts een zware vlecht te voorschijn, die over de borst neerhangt. Het gewaad der vrouw sluit hoog aan den hals; onder haar kin draagt zij een bef. Rechts van de cirkelvormige lijst is een gevleugelde meerminfiguur; blijkens een klein fragment is ook links een dergelijke figuur aanwezig geweest. Onder dit beeldwerk staat een Gothisch opschrift, waarvan het eerste gedeelte

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1910 | | pagina 161