Bijlage I. 8 den cursus voor teekenen en theoretische vakken door 4 leerlingen. Damescursus. De damescursus, begonnen 1 October 1909, eindigde met April 1910. De cursus was bezocht door acht dames Coupeuse-cursus. Begin 1 October 1910. Voor den coupeuse-cursus meldden zich aan 12 leerlingen, afgewezen 3, 1 wegens ongeschiktheid, 2 wegens plaatsgebrek. Het met de coupeuses genoemde leerplan heeft veel overeenkomst met 't vroegere. Handwerk-cursus. Op 1 Januari 1910 bevonden zich in de examen klasse vier leerlingen, in de 3e klasse was 1 leerling, in de 2e klasse waren 11 en in de le klasse 7 leer lingen. In Februari slaagden alle vier de leerlingen van de examenklasse voor 't examen nuttige handwerken. In Maart werd besloten, een proef te nemen met een andere indeeling van de handwerklessen. De examen-cursus werd van het begin af gescheiden gehouden van den 3-jarigen cursus; de examen cursus zou nu twee jaar duren. Er waren nu dus 5 klassen. Met April verlieten twee meisjes de school met diploma nuttige en fraaie handwerken. In de 2e examenklasse werden 2 meisjes geplaatst, Bijlage I. 9 1 uit de 2e klasse van den 3-jarigen cursus, 1 meisje, dat reeds elders onderwijs in nuttige handwerken genoten had. Overgeplaatst naar de 3e klasse 10 meisjes, waar van er twee vertrokken in Juli; 1 wegens verandering van werkkring, de andere wegens verandering van woonplaats. Naar de 2e klasse werden overgeplaatst zeven meisjes, waarvan er in December twee vertrokken, 1 wegens verandering van werkkring, 1 door de verhoogde tarieven van de Staatsspoor. Aangenomen voor de eerste examenklasse 4 leer lingen, voor de le klasse van den 3-jarigen cursus 8 leerlingen, waarvan er in December één vertrok door de verhoogde tarieven van de Staatsspoor, afgewezen 3 meisjes wegens plaatsgebrek. Het Bestuur der Gelderse/ie Vereeniging voor Kunstnijverheid, B. C. GOUDSMIT, Voorzitter. W. C. STARING, Secretaris.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1910 | | pagina 155