Bijlage I. 6 15 Februari vertrok Mej. MEIJERINK, assistent-Ieerares costuumnaaien, wegens huwelijk; tot opvolgster werd benoemd Mej. FERINGA. Door de Vereeniging van hoofden van Industrie scholen werden in April de eischen vastgesteld voor een algemeen einddiploma van de Industriescholen in Nederland. Omdat 't onmogelijk is, de leerlingen in 2 jaar voor dit diploma op te leiden, werd in Mei beloten, om den duur van den costuumcursus met een jaar te ver lengen; tevens werd strijken onder de leervakken op genomen. Tot leerares in dit vak werd benoemd Mej. C. E. HUENDER met ingang van September. In Juli verlieten vier meisjes van de hoogste klasse de school met diploma, één vertrok met een ver klaring, één bleef nog een jaar de school bezoeken. Van de vier meisjes, die een diploma behaalden, werden er twee op ateliers geplaatst, de beide anderen gingen naar huis. Van de elf leerlingen der laagste klasse vertrok er één om gezondheidsredenen, 9 gingen over, waarvan 3 voorwaardelijk, één bleef zitten. Van de 3 die voorwaardelijk overgingen verliet één met October de school wegens verandering van werkkring, de beide anderen bleven in de 2e klasse. Met ingang van September werd door den Heer VLEMING eervol ontslag aangevraagd. In zijn plaats werd geen leeraar benoemd. De lessen werden met September hervat met 10 Bijlage I. 7 meisjes in de hoogste klasse, waarmee ook verder het vroegere leerplan gevolgd werd. In de laagste klasse werden 9 nieuwe leerlingen aangenomen, twee werden afgewezen wegens plaats gebrek. De laagste klasse bestond dus ook uit tien leerlingen, waarvan met Kerstmis 2 vertrokken. Door dat deze klasse 3 jaar op school zal blijven, werd 't mogelijk, de leerstof uit te breiden. Dit geschiedde voornamelijk op 't gebied van jon- genskleeding en verstellen. Met het oog op 't laatste werden door den Heer BECKERMANN, coupeur bij de firma Spier, aan Mej. FERINGA eenige lessen gegeven, die door de school werden bekostigd. Opleiding leerares costuumnaaien. Met den aanvang van het jaar werd deze cursus bezocht door twee leerlingen, die in Februari het examen aflegden. Eén slaagde, en werd benoemd tot leerares aan de vakschool voor verbetering van vrouwenkleeding, gevestigd in de dagteeken- en kunst ambachtsschool voor meisjes te Amsterdam. De andere werd dadelijk na haar examen benoemd tot 2e cou peuse bij de firma SPIER. In Mei werd besloten tot de instelling van twee afzonderlijke cursussen ter opleiding tot genoemd examen, een voor praktijk en aanverwante vakken, een voor teekenen en theorie. De lessen van eerstgenoemden cursus zullen gegeven worden door Mej. C. KEMPF. Van den 2en cursus door Mej. VAN DOORN en den Heer TlEMSTRA. Aan de prak tijk-cursus werd deelgenomen door 3 leerlingen, aan

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1910 | | pagina 154