Bijlage Vb. 2 hartgebreken1 aan huidziekte, 1 aan debilitas en anaemie, 1 aan scoliose en 1 aan scrophulose. Bij 8 kinderen was 't lijden van dien aard dat directe behandeling noodig was. Later bleken 7 kinderen zich onder geneeskundige behandeling te hebben ge steld. De rest blijft onder toezicht. De kinderen der overige klassen werden voor zoo ver noodig was, aan een heronderzoek onderworpen terwijl tevens werd geinformeerd of op het schoolarts advies behandeling gevolgd was. Van de 27 kinderen waarbij dit heronderzoek werd ingesteld, bleken er 21 onder behandeling geweest te zijn en in meer of mindere mate te zijn verbeterd. Nieuwe lokalen zijn gemaakt doordat het middelste deel der school is opgetrokken. Het middelste dier lokalen is vrij gunstig gelegen, de overigen ontvangen echter slechts matig licht, daar dit voor een niet onbelangrijk gedeelte door de daken van het niet opgetrokken deel wordt onderschept. School E. De kinderen der le klasse, 55 in getal, werden on derzocht. Hiervan leden 12 aan slecht gezicht, 4 aan adenoide vegetaties en hypertrophische tonsillen, 3 aan pediculosis capitis, 1 aan huidziekte, 2 aan scrophulose en 1 aan kyphose. Aan 19 kinderen werd aangeraden zich onder be handeling te stellen. Later bleek dat 8 dezen raad had den opgevolgd. De kinderen der overige klassen werden zoover dit Bijlage Fb. 3 noodig was opnieuw onderzocht. Van de 26 kinderen bleken er 12 zich onder geneeskundige behandeling gesteld te hebben. School O. De 11 leerlingen der le klasse werden onderzocht. 1 leed aan slecht gezicht, 1 aan scrophulose, 2 aan adenoide vegetaties, 1 aan spraakstoornissen, 1 aan congenitale heupluxatie. Van dit laatste waren de ouders helaas niet te bewegen het te doen behandelen. Van 3 der overigen bleek later, dat zij zich onder behan deling gesteld hadden. Verder werden de 41 leerlingen der beide hoogste klassen door mij onderzocht. Hiervan hadden 5 slechte oogen en 3 slecht gehoor; 11 leden aan min of meer belangrijke adenoide vegetaties en hypertrophische tonsillen, 10 werden aangeraden zich te doen behandelen. De resultaten hiervan zijn mij nog niet medegedeeld. De overige kinderen werden voor zoover noodig was heronderzocht. Van de 11 kinde ren bleken er 5 te zijn behandeld. School H. 37 kinderen der le klasse werden onderzocht. 4 leden aan slecht gezicht, 1 aan doofheid, 3 aan adenoide vegetaties, 1 aan scrophulose, 1 aan t.b.c. puim., 1 aan stotteren, 2 aan onreinheid van het hoofd. Voor de oogen werden 2 naar den medicus verwezen, voor de ooren 1, voor de peduculosis 2. Het kind, lijdende aan t.b.c. puim. werd naar huis gezonden en is later iets verbeterd teruggekomen. In de overige klassen waren de resultaten van het her-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1910 | | pagina 146