Bijlage E. 6 Deze verbouwing geschiedde in de zomervacantie, die met vier weken verlengd werd. Voorts zij met vreugde geconstateerd, dat de privaten, die op de nieuwe bo venverdieping werden aangebracht, niet voor tonnen zijn ingericht, doch van waterspoeling voorzien, terwijl er tevens gelegenheid voor handenwasschen werd aan gebracht. Het ware te wenschen, dat dergelijke veranderingen ten opzichte der privaten, in alle scholen werden ge maakt. Dan zou tevens niet meer worden gehoord de telkens opduikende klacht over stank dier inrich tingen en ware het mogelijk den kinderen te leeren de handen te wasschen, nadat zij van de privaten ge bruik gemaakt hebben. Nog worde hier vermeld, dat op geen der scholen closetpapier aanwezig is; meestal is er zelfs in 't geheel geen papier. School F. De zomervacantie van deze school werd met eene week verlengd om het uitbreken der steenen vloeren en het vervangen daarvan door houten, mogelijk te maken. De Commissie vernam met vreugde, dat op de ge- meentebegrooting voor 1911 een post is gebracht ter verbetering van de ventilatie in de oude lokalen dezer school, door het vervangen van 10 ijzeren ramen door houten. In verband met de klacht over overbevolking in het vorig verslag geuit, is aan 35 leerlingen uit Voorst en Brummen de toegang tot de school ontzegd. Het Bijlage E. 7 aantal leerlingen is daardoor per klasse gemiddeld met 5 verminderd. Verbouwing dezer school blijft gewenscht. Wel licht konden dan ook de dubbelklassen worden afge- geschaft. School I. Doordat in de 5 laagste klassen 5 rijen banken staan is het voor de kinderen, die aan de buitenste rijen zitten, dikwijls moeilijk op het bord te zien. Ook is het voor den onderwijzer moeilijk die klassen te overzien. School voor Chr. Nat. Onderwijs. (Paardemval.) De inrichting der school laat in vele opzichten te wenschen over. III. Dc schoolmeubclen. De schoolmcubelen zijn in goeden toestand. Met dankbaarheid wordt melding gemaakt van het aanbrengen van middelen, die het inkijken beletten in het lokaal in school F, waar herhalingsonderwijs wordt gegeven. IV. De leermiddelen. Het is aangenaam te kunnen constateeren, dat de schoolbehoeften op tijd geleverd worden. De leermiddelen zijn in goeden staat. V. De schoolbibliotheken. Van de schoolbibliotheken werd geregeld gebruik gemaakt. Met het aanleggen van die van school D werd een aanvang gemaakt. VI. De schoolartsen. De Commissie heeft slechts woorden van lof over

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1910 | | pagina 132