Bijlage D. 18 van weinig waarde is te achten, omdat het heen en terugloopen van den Leeraar met zijn klassen te veel tijd in beslag neemt. Leermiddelen. De verzameling leermiddelen werd uitge breid voor: Natuurkunde met: 1 universaalstatief, 1 vacuumbuis, 1 vacuumschaal volgens Cross, 1 toestel om de uitzetting van lichamen aan te toonen, 1 toestel om de warmte- geleiding aan te toonen, 1 toestel om de warmte ontwikkeling bij verande ring van aggregatie toestand aan te toonen, 1 toestel om de soortelijke warmte en de atoomwarmte aan te toonen, de vier laatste toestellen behoorende bij den ther moscoop van Looser. Dierkunde met: 1 wezeltje, 1 krokodillenschedel, (ge schenk van den heer J. M. Sweep), 1 Situs-praeparaat van Mus Rattus, 1 dubbel praeparaat van Rana esculenta, Bijlage D. 19 1 dubbel praeparaat van Cyprinus Carpio, 1 model van de monddee- len van Carabus violacens, 1 Spiritus praeparaat Co- rallium rubrun, 1 Spiritus praeparaat Tae nia medio canellata, 1 Nautilus, doorgesneden schaal. Verder als geschenk van de Commissie van Toezicht: Edm. Reittcr. Fauna germanica, Kafer I, II. Prof. Dr. E. Traas. Der Petrefactensammler. Aus der Heimat. Heft 1, 2, 3, 4, 5. Staatsinrichting, met 1 volledig exemplaar be grooting 1910 (geschenk der C. v. T.), 1 voorstel octrooi wet met alle bijlagen (geschenk van Jhr. Mr. Engelen.), 3 staatsbladen: wet op den caissonarbeid, met bijbe- hoorende koninklijke be sluiten. Handteckcnen, met 5 pleisterornamenten, (ver zameling Matveld.), 20 gepraepareerde bladeren en takken (Methode Prang),

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1910 | | pagina 122