Bijlage D. 16 wing is niet gevraagd; liet was haar zelfs niet bekend, dat er tot verbouwing besloten was. Dienaangaande geraadpleegd, zou zij volgaarne hare meening hebben kenbaar ge maakt. De Commissie acht het wenschelijk dat bij eventueele nieuwe verbouwingsplannen haar advies gevraagd worde. Verschillende verbeteringen die zeer nood zakelijk zijn, wachten nog op uitvoering. De verandering van het Natuurkunde- Iokaal, dat zelfs aan de meest bescheiden eischen niet voldoet, kan urgent genoemd worden. De ruimte in het lokaal voor Natuurlijke historie is zóó bekrompen, dat het dringend noodzakelijk wordt een nieuw leslokaal voor dit vak in te richten, terwijl dan het tegen woordige leslokaal voor kabinet kan bestemd worden. Ook de inrichting van een afzon derlijk leslokaal voor Aardrijkskunde kan niet lang meer op zich laten wachten. Met het oog hierop zou 't wel wenschelijk zijn, dat eindelijk eens eene beslissing ge nomen werd in zake de uitbreiding van het gebouw in verband met het gebrek aan ruimte voor de burger-avondschool. In geval van uitbreiding zou met de eischen voor de hoogere burgerschool rekening moeten wor den gehouden, terwijl ingeval van verplaat sing der burger-avondschool misschien wel met de dan vrijkomende ruimte in de teeken- Bijlage D. 17 lokalen aan de bovengenoemde eischen zou -zijn te voldoen. Nog steeds wordt veel hinder van het straatrumoer in de Waterstraat ondervonden opnieuw wordt derhalve aangedrongen op het nemen van maatregelen, die het geraas van de rijtuigen kunnen verminderen. De nabijheid der vleeschwarenfabriek werkt hin derlijk bij noordelijken wind worden de dikke roowolken uit de aan die fabriek ver bonden rookerij naar het schoolgebouw ge dreven, zoodat alle ramen aan de noord zijde gesloten moeten worden, en ventilatie onmogelijk wordt. Behalve in het nieuwe Scheikunde lokaal werden nog in één klasselokaal nieuwe schoolbanken geplaatst, zoodat thans, alle klasse lokalen, van nieuwe schoolbanken zijn voorzien. Met leedweezen vermeldt de Commissie, dat op haar voorstel om het terrein achter de hoogere burgerschool te laten afrasteren, ten einde aldaar een schooltuin ten bate van het onderwijs in de Plantkunde te kunnen aanleggen, afwijzend werd beschikt, o.a. op grond van de overweging, dat de hortus van het Gymnasium daarvoor zou kunnen dienen. Hei komt der Commissie voor, dat een schooltuin, die niet onmiddellijk aan het schoolgebouw grenst, reeds daarom practised

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1910 | | pagina 121