Bijlage D. 14 menten belangrijk achteruitgaan, is het te verwachten, dat ervaren leerkrachten de school zullen verlaten, en bij eventueele va catures geene of jonge, onervaren sollicitan ten zich zullen aanmelden. Op die wijze loopt de Zutphensche school gevaar, een doorgangshuis voor jonge en een toevluchts oord voor minder ervaren leerkrachten te worden, eene toestand, die een zeer nadee- ligen invloed op het onderwijs zal uitoefenen. De Commissie heeft dan ook, zij het onge vraagd, hare meening hierover bij schrijven van 1 December aan den Gemeenteraad ken baar gemaakt. Programma. In het programma werd ook in de 4de en 5de klasse 1 uur uitgetrokken voor on derwijs in de gymnastiek; voor het gymna stiekonderwijs aan de vrouwelijke leerlingen werden 2 uren beschikbaar gestelddeze leerlingen worden in 2 afdeelingen verdeeld, die ieder 1 uur per week les ontvangen. Waar de lichamelijke ontwikkeling der jeugd steeds meer behartiging eischt, moet deze zeer bescheiden uitbreiding van het gymnastiekonderwijs slechts als eene voor- loopige beschouwd worden. Gebouw. De gewone herstellingen hadden geregeld plaats, de houten vloeren in sommige lokalen eischen vernieuwing, dit geldt in hooge mate ook van den zachtsteenen vloer in den be nedengang. Ook uit hygiënisch oogpunt zou verbetering hier zeer wenschelijk zijn. Bijlage D. 15 Gedurende de zomervacantie hadden eenige belangrijke verbouwingen plaats. De ruimte voor het scheikunde onderwijs bestemd, werd geheel uitgebroken en door het aanbrengen van een nieuwen tusschenmuur verdeeld in twee lokalen, waarvan één bestemd voor leslokaal en een voor laboratorium. In den tusschenmuur werd eene gemeen schappelijke zuurkast van moderne constructie aangebracht. In het leslokaal zijn amphithe- atersgewijze 12 banken, ieder voor 2 leer lingen, met tusschengangen geplaatst. De werktafel is voorzien van gas- en waterleiding met afvoerinrichting. In het laboratorium zijn 6 werktafels, ieder voor 4 practicanten be stemd, geplaatst; elke werktafel is voorzien van gas- en waterleiding met afvoerinrich- tingen. In plaats van drie donkere, bekrompen lokalen zijn thans twee ruime, heldere lokalen ingebruik, die aan alle billijke eischen voldoen De verouderde privaten en urinoirs werden weggebroken en vervangen door nieuwe inrichtingen, alle privaten werden van spoel- inrichtingen voorzien, hierdoor is een groote verbetering tot stand gekomen. Een nieuwe uitbouw op de binnenplaats gaf gelegenheid tot inrichting van eene ves tiaire voor de vrouwelijke leerlingen waaraan dringend behoefte was. Het advies der Commissie over de hier genoemde verbou-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1910 | | pagina 120