ut Bijlage D. 12 1 mannelijke studeert voor acte Franscli M.O. 1 mannelijke is geplaatst op de K. M. A. te Breda. 1 mannelijke is geplaatst op het Instituut voor K. N. M. te Willemsoord. 1 mannelijke wordt geplaatst als werkmees ter bij de S. S. 2 mannelijken gaan in handel en industrie. Onder leiding van den leeraar in de schei kunde den Heer H. J. W. J. REMMERS, wer den door leerlingen der 5de klasse bezocht: een papierfabriek te Eerbeek, de gemeente lijke gasfabriek te Zutphen en eene suiker fabriek te Arnhem, de laatste door bemid deling van den leeraar in Staatswetenschap pen, Mr. Dr. G. L. VAN OOSTEN SLINGE- LAND, onder wiens leiding met leerlingen der 4de klasse een bezoek werd gebracht aan de Beurs, het Veiligheids museum en eene brandweerkazerne te Amsterdam. Verorde- De verordening op het Middelbaar On- ningen. derwijs in de gemeente Zutphen (Geni. blad no. 184) bleef ongewijzigd. De verordening, regelde de bezoldiging van de leeraren aan de Hoogere Burger school te Zutphen (Gem. blad no. 150), werd bij Raadsbesluit van 4 Mei gewijzigdde bezoldiging van den leeraar in de gymna stiek werd herzien, en zijne vaste bezoldi ging vervangen door eene per wekelijksch Bijlage D. 13 lesuur met verhoogingen na een zeker aantal dienstjaren. Een voorstel tot wijziging van de veror dening op het schoolgeld, beoogende in voering van een progressief schoolgeld en eene belangrijke verhooging van het school geld voor de buitenleerlingen, is nog steeds in behandeling. Het laatste zal naar alle waarschijnlijkheid eene belangrijke daling van het leerlingen aantal veroorzaken, waar door waarschijnlijk de splitsing van sommige klassen zal komen te vervallen met de na- deelige gevolgen daarvan; een groot aantal leerlingen in de dan ongesplitste hoogere klassen en eene belangrijke vermindering in Eantal lesuren, dus in bezoldiging, der ver schillende leeraren. Met het oog hierop is het zeer te betreu ren dat het voorstel der Commissie van Toe zicht om, in navolging van de Rijksregeling» eene paralelkiasse, die gedurende drie jaren heeft bestaan, als eene blijvende te beschou wen, in den gemeenteraad geene instemming heeft mogen verwerven. Het aantal geschikte sollicitanten bij de laatste vacatures was toch al gering, en het waren zeer bijzondere omstandigheden, die enkele ervaren leeraren er toe brachten te soliiciteeren. Indien door niet-splitsing van één of meer klassen de, in vergelijking met andere plaatsen toch al niet hooge, tracte-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1910 | | pagina 119