IjLO Bijlage C. 4 De nieuwe cursus begon dus met een getal van 43 leerlingen (waaronder 14 vrouwelijke), 2 toehoorsters en 2 toehoorders, verdeeld als volgt le klasse 13 leerlingen (waaronder 3 vrouwelijke.) 2e 5 1 en 1 toehoorder. 3e 8 (waaronder 3 vrouwelijke.) 4e 6 „2 en 1 toehoorster. 5e 8 (waaronder 5 vrouwelijke.) 6e 3 1 toehoorster en 1 toe hoorder. Twee leerlingen der 3de klasse verlieten 15 October het Gymnasium, tot de 3de klasse werd 1 December ééne toehoorster toegelaten. Van de leerlingen der 5de klasse zijn 7 voor A, 1 voor B; van de leerlingen der 6de klasse zijn 2 voor A en 1 voor B. De lessen in het Hebreeuwsch werden, evenals den vorigen cursus, niet gegeven, daar zich voor dit vak geene leerlingen hadden aangemeld. Vrijstelling van schoolgeld werd verleend aan twee leerlingen. Het gedrag der leerlingen geeft geen aanleiding tot opmerkingen. Onderwijs. Als vroegere jaren blijft de Rector een uur van den Woensdagmiddag besteden aan Romeinsche antiquitei ten met de leerlingen der 6de klasse. Bijlage C. 5 Leermiddelen en Gebouw. De schoolbibliotheek blijft vooral van de zijde der jongere leerlingen belangstelling ondervinden; de abon nementen op tijdschriften werden voortgezet. Voor de bibliotheek werd aangeschaft Ferrero, Rome's grootheid en verval. Ook werd aangekocht de Nieuwe Wereldkaart van J. J. TEN Have. Uit de verzameling photographieën, die door de Commissie tot bevordering van het aanschouwelijk element bij het gymnasiaal onderwijs, ingesteld door het Genootschap van leeraren aan Nederlandsche Gymnasia, het vorig jaar op zicht waren toegezonden, werden aangeschaft twee afleveringen van Bruckmann's Denkmaler Griechischer und Römischer Sculptur, Aus- walil für den Schulgebrauch. Het College van Curatoren, A. J. OORT, L.- Voorzitter. H. C. PENN1NK, Secretaris.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1910 | | pagina 112