Bijlage B. 26 verordeningen op levensmiddelen en gebruiks-artikelen en op den keuringsdienst dier middelen en artikelen, terwijl 2 September 1910 nog is toegezonden een schrijven van den Directeur van den Centralen Keuringsdienst van Voe dingsmiddelen en Gebruiksartikelen voor Nederlandsche Gemeenten te Rotterdam, d.d. 17 Augustus 1910, met daarbij behoorend „Overzicht" dier instelling. De commissie juicht ten zeerste toe de invoering eener verordening op levensmiddelen, genotmiddelen en gebruiks artikelen en heeft tegen de voorgestelde verordening geen bezwaren ingebracht. Ook acht de commissie dat de voorgestelde wijze van inrichting van den keuringsdienst de meeste waarborgen biedt voor eene goede werking. Voorgesteld toch is de inrichting van een eigen keuringsdienst. Naar aanleiding van het schrijven van den Directeur van den Centralen Keuringsdienst van Voedingsmiddelen en Gebruiksartikelen voor Nederlandsche Gemeenten te Rot terdam, die er de aandacht op vestigt, dat aansluiting bij dit Bureau aanmerkelijke kostenbesparing medebrengt, heeft de Commissie overwogen, of door aansluiting bij dit Bureau of op andere wijze een voor Zutphen vol doenden dienst ware te verkrijgen, die minder bezwarend was dan eene geheel eigen inrichting. Na informaties bij verschillende gemeenten te hebben ingewonnen en nadere deskundige voorlichting omtrent de inrichting en werking van den dienst, is de commissie tot de overtuiging gekomen, dat eigen inrichting de voorkeur verdient en wanneer eene eigen inrichting voor de ge- meente-financiën te bezwarend geoordeeld wordt, dan althans een dienst, welks centrum binnen de gemeente is gevestigd. Bijlage B. 27 HOOFDSTUK XI. Uitvoering en handhaving van wetten en verordeningen. Den 18en Januari 1910 hebben Burgemeester en Wet houders van Zutphen aan de Commissie gezonden,-ten einde daarop van advies te dienen, een voorstel aan den Raad, ingediend door twee leden van den Raad strekkende 1° tot intrekking van de verordening op de huizen van ontucht, 2" tot intrekking van het bepaalde bij artikel 1 sub b van de Instructie voor den Gemeente arts, belast met den heel- en verloskundigen dienst buiten het Ziekenhuis. Aangezien de meerderheid der Commissie uit een oog punt der volksgezondheid een geheel ongeregelden toestand ongewenscht vond, immers intrekking der bepalingen zou veroorzaken vrijheid tot het houden van publieke huizen en afschaffing der keuring, is geadviseerd de gemelde ver ordeningen in te trekken, doch tevens een nieuwe veror dening in te stellen, waarbij het houden van huizen van ontucht wordt verboden en strafbaar gesteld. Intusschen is bericht ingekomen, dat de Raad in zijne vergadering van 10 October de verordeningen heeft inge trokken. De Commissie wenscht te dezer plaatse nog eens te wijzen op het groote gevaar, dat de thans ongeregelde toestand voor de Volksgezondheid kan opleveren, waarvan de verantwoordelijkheid geheel komt voor rekening van den Gemeenteraad, en te hopen is, dat de Raad door drongen van deze zware verantwoording spoedig eene verordening in het leven roept, waarbij het houden van publieke huizen wordt verboden en strafbaar gesteld.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1910 | | pagina 103