Bijlage B. 20 de pompen, waaruit de bewoners luin drinkwater putten, zijn gesloten. Deze maatregelen zijn herhaald, toen in hetzelfde gezin een vierde kind ziek geworden is. Bij het chemisch en bacteriologisch onderzoek van het water uit de pompen, bleek, dat het voor drinkwater on geschikt was, typhus bacillen zijn er niet in gevonden. Ook de faeces van de huisgenooten zijn onderzocht op typhus bacillen, doch ook met negatief resultaat. Ten einde de zorgvuldige behandeling van de melk te bevorderen, geschiedt het melken onder toezicht. Behalve de vier gevallen, ten huize van den melkleve- rancier, hebben zich in 1910 nog twee gevallen in de stad voorgedaan en daarna nog vier gevallenbij al deze ge vallen kon worden nagegaan, dat melk van den leveran cier, ten wiens huize de febris typhoïdëa voorkwam, is betrokken. Over de genomen en te nemen maatregelen ter bestrij ding van de ziekte is het advies van den Inspecteur der Volsgezondheid, Dr. van der Hagen, ingewonnen en in overeenstemming daarmede gehandeld. Vooral in het laatst van het jaar hebben zich vele ge vallen van mazelen voorgedaan. De gemeentelijke ontsmetter, H. J. Smallegoor, heeft in 1910 zes-en-veertig ontsmettingen verricht, waarvan 35 van particuliere woningen en lijf en beddegoed, tweemaal in de cellulaire gevangenis, driemaal in scholen, vijfmaal het rijtuig bestemd tot vervoer van besmettelijke zieken en eenmaal een rijtuig van een stalhouder. Bijlage B. 21 Het rijtuig tot vervoer van besmettelijke zieken is vijf maal gebruikt. HOOFDSTUK VIII. Geneeeskundige Armenzorg, Hieromtrent zijn geen mededeelingen te doen. HOOFDSTUK IX. Drinkwatervoorziening. Het water der drinkwaterleiding is geregeld om de twee maanden onderzocht. De uitkomsten van dat onderzoek geven geen aanleiding tot opmerkingen. (Zie bijlage VII.) Ook is het waterleidingwater onderzocht bij abnormaal hoogen rivierstand toen het terrein van de prise d'eau ge heel was ondergeloopen. De constante samenstelling van het leidingwater wees er op, dat de hooge rivierstand geen invloed uitoefende. Door strengere toepassing van de voorwaarden, waarop water van de drinkwaterleiding wordt geleverd en waarbij bepaald is, dat voor degenen, die een bedrijf uitoefenen, het water slechts per M3. is te verkrijgen, ontstond bij enkele veehouders de vrees, dat dit voor hen te duur zou worden en hebben zij de aansluiting aan de waterleiding- opgezegd. Bij drie veehouders is een onderzoek ingesteld en is ge bleken, dat twee hunner het water haalden uit een stads- pomp, terwijl de derde op eigen terrein een pomp had geslagen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1910 | | pagina 100