Bijiage B. 16 om een privaat, uitkomende in een der leerlokalen, van een ruim voorportaal te voorzien en hoewel het voorpor taal niet geheel van het privaat was afgescheiden, bleek een en ander toch geheel stankvrij te zijn. In de nabijheid dezer school is een nieuwe Roomsch- Katholieke meisjesschool gebouwd, die nog niet in gebruik is genomen. De plannen dezer school zijn niet aan de Commissie om advies gezonden. De Ambachtsschool op het Hoornwerk. Het nieuwe gebouw maakt dadelijk bij het binnentreden een aangenamen indruk door de ruime, frissche en goed verlichte hal. Aan deze hal komen de verschillende werkplaatsen en leerlokalen uit. De inrichting van werkplaatsen en leerlokalen voldoet ruimschoots aan alle eischen der hygiëne; licht en lucht overal zooveel men wil. In een teekenlokaal was de afstand van enkele teeken tafels tot de kachel te gering. De opmerking was ook reeds door den Directeur gemaakt en voor een scherm werd reeds zorg gedragen. De bij de smederij aanwezige waschgelegenheid maakte niet in alle opzichten een netten indruk. De privaten Ioozen op putten. Een privaat was niet ge heel vrij van stank, vermoedelijk is dat met doorspoeling te verbeteren, daar de inrichting de stank afsluit. In het gebouw in de Waterstraat is thans alleen de Industrieschool voor meisjes gevestigd. Hoewel het ge- Bijlage B. 17 bouw oud is, maakte het geheel een netten indruk. Een woord van hulde aan de Directrice voor de krachtdadige schoonmaak, waaraan zij alle lokalen en vertrekken heeft onderworpen, mag niet achterwege blijven. b. Fabrieken en werkplaatsen. Naar aanleiding van art. 6 der Hinderwet is door Bur gemeester en Wethouders van Zutphen kennis gegeven van ingekomen verzoekschriften in de volgende gevallen, waaromtrent telkens advies is uitgebracht. 1. Het uitbreiden van de werkplaatsen, behoorende tot eene boek- en couranten drukkerij en het daarbij in ge bruik nemen van een tweeden gasmotor in een perceel aan de Groenmarkt no. 15 en het Heukestraatje no. 5. 2. Het oprichten van een door gaskracht gedreven boek drukkerij in het perceel aan de Laarstraat no. 82. 3. Het oprichten van een smederij in een te bouwen ijzeren loods aan de Havenstraat alhier. 4. Den gasmotor te vervangen door een stoomketel en machine in de stoomzeepfabriek aan het Oude Wand no. 30 alhier. 5. In de werkplaats aan de Beukerstraat no. 25 den gasmotor van 3 P. K. voor het drijven van eenige werk tuigen voor metaalbewerking te vervangen door een gas motor van 8 P.K.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1909 | | pagina 98