Bijlage B. 14 heffen, waartoe de Raad in zijn vergadering van 13 De cember heeft besloten. Ingevolge artikel 11 der woningwet zijn bij met redenen omkleed advies van 30 Juli aan het Gemeentebestuur 13 woningen aangewezen, die wegens niet te herstellen ge breken naar het oordeel der Commissie ongeschikt ter bewoning waren, zijnde: een woning aan de Spittaalstraat no. 84. een woning aan de Lievenheersteeg no. 12. zes woningen aan de Polsbroek nos. 177, 179, 181, 183, 185 en 187. vier woningen aan de Laarstraat nos. 140, 142, 144 en 146 en een woning aan de Spiegelstraat. Overeenkomstig dit advies is door Burgemeester en Wethouders een voorstel aan den Raad gedaan en zijn de gemelde woningen door den Raad bij besluit van 7 September onbewoonbaar verklaard, met bepaling dat de perceelen, indien bewoond, moeten zijn ontruimd binnen drie maanden, te rekenen van den dag, waarop de tijd tot voorziening tegen het besluit tot onbewoonbaarverklaring is verstreken of dit besluit is gehandhaafd. Thans zijn deze woningen allen ontruimd. Aan het einde van het jaar 1909 waren sedert de in voering der woningwet onbewoonbaar verklaard 55 wo ningen, 2 woningen door de Commissie als ongeschikt ter bewoning aangewezen waren reeds afgebroken voordat een voorstel tot onbewoonbaarverklaring aan den Raad kon zijn ingediend, en van 18 woningen aangewezen als ongeschikt Bijlage B. 15 ter bewoning indien niet de noodige verbeteringen werden aan gebracht, zijn 7 woningen afgebroken en 11 woningen hersteld. Ook in het afgeloopen jaar is aan de Commissie geen advies gevraagd omtrent de aanvragen tot bouwen van nieuwe woningen of omtrent de aanvragen tot verbouwing. HOOFDSTUK V. Openbare en andere gebouwen en getimmerten, niet vallendeo nder de Woningwet, voer- en vaartuigen, enz. Een verzoek van den Nederlandschen Bond van Han delsreizigers te Zwolle om door adhaesiebetuiging een adres, gericht aan Z. E. den Minister van Binnenlandsche Zaken in zake hotelbranden te steunen, is voor kennis geving aangenomen. HOOFDSTUK VI. Scholen, fabrieken en werkplaatsen. a. Scholen. Door de Commissie zijn in 1909 bezocht: De Roomsch-Katholiekc jongensschool aan de Gewel- digershoek. In deze school zijn enkele verbeteringen aangebracht. Zoo is deze school thans geheel afgescheiden van de woning van het hoofd der school. De woning heeft een afzon derlijken ingang gekregen. Door de verbouwing kwam tevens ruimte beschikbaar

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1909 | | pagina 97