Bijlage B. 12 7. Eindelijk is nog een klacht over stank onderzocht in de Halterstraat. Een bewoner klaagde over stank ko mende uit een put en riool. De put bleek bij onderzoek waterdicht en van een stankscherm voorzien. De eigenaar vermoedde, dat de stank veroorzaakt werd door een put op straat, waarin de omwonenden allerlei vuil wierpen, ook deze put is schoongemaakt. Ten einde te gemoet te komen aan enkele klachten omtrent onvoldoend gereinigde tonnen, is voor het schoon maken van de privaattonnen een derde bak aangebracht, zoodat nu de tonnen eerst gespoeld, in een tweeden bak gewasschen en in den derden bak gedesinfecteerd worden. Ook aan de sluiting der tonnen is eene verbetering aan gebracht, waardoor voorkomen wordt, dat de ton tijdens het vervoeren open springt. In de wijze van verzameling en vervoer naar de mest- bergplaats van den afval van slachterijen is nog geen ver andering gebracht. D. Begraafplaatsen. Hieromtrent zijn geen mededeelingen te doen. HOOFDSTUK IV. V olkshuisvesting. In het jaar 1908 waren een aantal woningen door de Commissie aangewezen aan het Gemeentebestuur als on geschikt ter bewoning, doch door aanbrengen van de Bijlage B. 13 noodzakelijke verbeteringen alsnog in bewoonbaren staat te brengen. Bij schrijven van 29 Januari is van het Gemeentebestuur bericht ontvangen 1. dat aan de woning aan het Hoogestraatje no. 72/74 de gewenschte verbeteringen zijn aangebracht. 2. dat de zes woningen aan de Lievenheersteeg no. 50, 52, 54, 56, 58 en 60 volgens de voorschriften zijn ver bouwd en verbeterd. 3. dat de acht woningen aan den Paardenwal, no. 7, 7, 9, 9, 11, 11, 13 en 15 zijn ontruimd en door den nieu wen eigenaar zullen worden afgebroken, (hetgeen sedert is geschied) 4. dat de elf woningen in de z.g. Veldmaatsgang aan de Laarstraat no. 71/73, 75, 77, 79, 81, 83, 87, 89, 91/93, 95/97 en 99 gedeeltelijk zijn afgebroken, en dat met de verbetering der andere woningen, volgens goedgekeurd plan een aanvang is gemaakt. Aan den Raad werd een verzoek ingediend tot intrek king van het Raadsbesluit van 3 Juni 1907 waarbij onbe woonbaar zijn verklaard de woningen Beekstraat no. 16 en 18«. Geadviseerd is de onbewoonbaarverklaring te handhaven, omdat de indertijd geëischte verbeteringen niet alle waren aangebracht. De Gemeenteraad heeft het verzoek tot intrekking ge weigerd. Nadat de eigenaar ook de vloeren had hersteld is hij op zijn verzoek teruggekomen en heeft de Gezondheids commissie geadviseerd de onbewoonbaarverklaring op te

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1909 | | pagina 96