Bijlage B. 10 Twee der eigenaren hebben de open goot vervangen door een riool, aansluitende aan het gemeente-riool. De derde eigenaar wenschte de kosten van aanleg op eigen terrein niet te betalen, zoodat daar de open goot is blijven bestaan. Door klachten van omwonenden is de aandacht geves tigd op een zeer onhygiënischen toestand achter eenige woningen in de Laarstraat. Al het huis- en hemelwater vermengd met afval stroomt door een open goot naar een klein tuintje en moet daar in den bodem verzinken. De eigenaar heeft het tuintje laten schoonmaken, doch de toestand is nog niet geheel bevredigend; de aandacht der Commissie blijft hierop gevestigd. C. Verontreiniging van de lucht (stank van fabriïken, enz.) Verschillende klachten over stank zijn ingekomen, die grootendeels met medewerking van de betrokken eigenaren zijn opgeheven. 1. De oorzaak van een klacht over stank achter een woning aan de Nieuwstad kon niet met zekerheid worden aangetoond. 2. Herhaalde klachten omtrent stank uit een stal aan den Tademasingel, waarin varkens worden gehouden, zijn ingekomen. Bij het onderzoek is geconstateerd, dat de stank kwam uit een putje, dat in verbinding stond met een riool loopende door den stal. Bijlage B. 11 Aan den eigenaar is verzocht deze put van een stank- scherm te voorzien en voor schoonhouden van het riool te zorgen. 3. Een klacht over stank uit een lompenpakhuis aan de Laarstraat bleek zijn ontstaan te danken te hebben aan een partij botten, die tijdelijk voor in het pakhuis waren neer gestort, doch zeer spoedig zijn opgeruimd. 4. Aan een klacht over stank veroorzaakt door [een zinkput in de Spiegelstraat, is door den eigenaar tegemoet gekomen. 5. Door Burgemeester en Wethouders van Zutphen is opmerkzaam gemaakt op den vervuilden toestand van een huis aan de Rozegracht, waardoor de omwonenden klagen over stank. Bij het onderzoek is het niet gelukt verder in het huis door te dringen dan de winkel. Bij een herhaald bezoek is geconstateerd, dat met schoonmaken was begonnen, terwijl de eigenaar toezegging deed ook voor verdere op ruiming te zullen zorgen. 6. Een klacht over stank veroorzaakt door een mest vaalt, achter een woning aan de Oude Touwbaan in de Hoven, is onderzocht. Op deze mestvaalt, wordt allerlei afval uit slachterijen uitgestort, ook aan de andere zijde van klagers huis bevindt zich een mestvaalt, waarop al het water van het dak neerstroomt, zoodat het omliggende terrein meermalen geheel overstroomd is. Middelen tot verbetering worden overwogen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1909 | | pagina 95