Bijlage B. 8 Gemeente-weiland, door een ruim riool te leggen door het gemelde weilandhet ontworpen afvoerriool verkrijgt een voldoende helling van 4 m.m. per M. „De hoogte ligging der nieuwe riolen is goed gekozen ten opzichte der bestaande gebouwen en de helling der riolen is zoo groot als de toestand van het terrein toelaat." Voorgesteld is op het schrijven van Burgemeester en Wethouders te antwoorden: dat tegen het plan van rioleering geen bedenking bestaat, dat evenwel de Commissie de aandacht vestigt op den grooten omweg, dien het rioolwater heeft te volgen eer het den IJssel bereikt, hetgeen tot minder gewenschte toe standen aanleiding zou kunnen geven, zoodat het naar hare meening gewenscht is te streven naar een korteren afvoerweg naar de rivier, dat de Commissie het noodzakelijk acht, dat eene rege ling wordt gemaakt omtrent het onderhoud der beide spoorslooten langs de H. IJ. S. M., voor zooveel die die nen tot afvoer van rioolwater uit de hoven, dat de Commissie zich hare meening voorbehoudt of niet later ter vermijding van vervuiling bij de uitmonding het ontworpen afvoerriool zoover ware door te trekken, dat het rechtstreeks uitloost in de Voorsiondensche beek, of ten minste zoover, dat die uitmonding ver verwijderd is van eenige woning. Het advies aan het Gemeentebestuur is overeenkomstig dit voorstel uitgebracht, terwijl door de Gemeente de rio leering overeenkomstig de gemaakte plannen is uitgevoerd. Zooals in het jaarverslag der Commissie over het jaar Bijlage B. 9 1907 is medegedeeld, is door den Gemeenteraad het be sluit genomenom de gracht achter het Slingerbosch te ontlasten van het daarin uitmondende riool van den Deven- terweg en wel door het riool met een zinker te leggen door die gracht en te doen aansluiten aan het riool langs den Deventerweg aan de overzijde van het Slingerbosch. Met de voorbereidende werkzaamheden voor het leggen van den zinker is een aanvang gemaakt. B. Verzameling en afvoer van vuil (mestvaalten, goten, enz.) De klacht over een mestverzameling aan de Polsbroek, in het vorig jaarverslag medegedeeld, is niet geheel opge heven. Wel is door den eigenaar eenige verbetering aan gebracht, maar de mesthoop is gebleven. Aan een klacht over een mestverzameling aan den Bui tensingel is door den eigenaar tegemoet gekomen. Hier liep de ier uit een mestbak over het omliggende terrein en veroorzaakte veel stank. Ook zijn niestverzamelingen, die veel stank verspreidden en den bodem sterk verontreinigdenin een tuin aan de Polsbroek, in huur bij Voskuil, opgeruimd. Een slechte toestand omtrent afvoer van huis- en hemel water van drie woningen aan den weg naar Laren, is door onwil van een der belanghebbenden slechts gedeeltelijk verbeterd. De woningen waren niet aangesloten aan het gemeenteriool en de afvoer van huis- en hemelwater ge schiedde door een open goot, die in een put in het bouw land eindigde.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1909 | | pagina 94