Bijlage B. 2 De bode J. Haijfink heeft wegens vertrek uit de Ge meente tegen 1 Januari 1910 als zoodaning ontslag gevraagd. Van het overlijden van den Commissaris der Koningin in de provincie Gelderland, Mr. J. H. M. Baron Mollerus van Westkerke, op 5 Januari 1909, evenals van de be noeming van Jhr. S. van Citters tot Commissaris der Koningin in de provincie Gelderland is door de Com missie kennisgeving ontvangen. De bij de aanvaarding van zijn ambt door den Com missaris aan de betrokken Collegiën, Besturen, Autoriteiten en Ambtenaren gerichte circulaire is ook bij de Commissie ingekomen. Deskundigen zijn niet tot deelneming aan de vergade ringen uitgenoodigd (art. 25 Gez. wet), terwijl de heer H. W. A. Behrens, apotheker te Zutphen evenals vorige jaren, enkele scheikundige onderzoekingen heeft verricht. B. Huishoudelijke zaken. In het jaar 1909 zijn gehouden: 11 gewone vergaderin gen, 1 openbare en 1 buitengewone vergadering. De gewone vergaderingen hadden plaats ten Gemeente huize op 28 Januari, 25 Februari, 25 Maart, 29 April, 27 Mei, 24 Juni, 29 Juli, 30 September, 28 October, 25 Novem ber en 30 December. De buitengewone vergadering is door den Voorzitter bijeengeroepen op 9 September ten einde aan de Com missie mededeeling te doen van de maatregelen, die ter afwering van het cholera gevaar alhier waren genomen. Bijlage B. 3 De openbare vergadering is gehouden op 25 Februari. In deze vergadering is het verslag over 190S vastgesteld. Door den Hoofdinspecteur van de Volksgezondheid is een vergadering van Voorzitters van de gezondheidcom- missiën in Noord-Brabant, Gelderland en Limburg bijeen geroepen, ter bespreking van maatregelen tegen de cholera en een vergadering van Voorzitters in Gelderland. Deze vergaderingen zijn achtereenvolgens gehouden te 's Herto genbosch op 3 September, en te Arnhem op 18 Novem ber 1909. Beide vergaderingen zijn bijgewoond door den Voorzitter, die van het in die vergaderingen verhandelde mededeeling aan de Commissie deed. Als afgevaardigde der Comissie heeft de heer C. Bijl het 14de congres voor openbare gezondheids-regeling bijge woond. Het congres, oorspronkelijk bepaald op 3 en 4 September, is wegens het voorkomen van cholera gevallen in enkele plaatsen van het land, uitgesteld en gehouden te Groningen op 12 en 13 November 1909. De voornaamste punten der agenda waren Over de wenschelijkheid van de instelling van een „hydrologischen dienst" van staatswege in Nederland, waar over praeadviseurs waren de Heeren Prof. Dr. G. A. F. Molengraaff en D. Drost. Beide inleiders willen den hydrologischen dienst brengen bij den rijksdienst tot opsporing van delfstoffen. Hygiënische toestanden aan boord van visschersvaartui. gen, Praeadviseur W. Thiebout. en Bespreking der vraag: Welke wijzigingen moeten in

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1909 | | pagina 91