144 In het jaar 1909 werden, krachtens de Hinderwet, door ons de volgende vergunningen verleend: Aan B. Tesink, tot het uitoefenen van een steenhou werij in den tuin van het perceel aan de Spit taalstraat no. 8. de firma J. J. Vies en Zonentot het plaatsen van een gasmotor van 1j2 P.K., voor het drijven van werktuigen ter vervaardiging van wasbeits in hare werkplaats in het perceel aan de Lange Hofstr. no. 17. J. ten Hoopen te Lochem, tot het oprichten van eene wasch- en strijkinrichting met gasmotor van 3Va P-K., in het perceel aan het Hoornwerk. de firma IV. J. Thieme en Co., tot het uitbreiden van hare werkplaatsen, behoorende tot hare boek en courantdrukkerij, en het in gebruik nemen van een tweeden gasmotor van 11 P.K., in haar perceel aan de Groenmarkt no. 15 en het Heukestraatje no. 5. H. Boesewinkel, tot het oprichten van eene smederij in een te bouwen ijzeren loods aan de Havenstraat. D. Pekema, tot het oprichten van een door een gasmotor gedreven drukkerij, in het perceel aan de Laarstraat no. 82. de firma J. W. Vergeer en Co., tot het plaatsen van eene stoommachine met ketel, ter vervanging van den gasmotor in hare zeepfabriek aan het Oudewand no. 30. het bestuur der Geld. Vereen, voor Kunstnijverheid, tot het oprichten van eene smederij in de te stichten Ambachtsschool op het Hoornwerk. J. F. van Hulst, tot het vervangen van een gas motor van 3 P.K. door een van 8 P.K. tot het 145 drijven van werktuigen voor metaalbewerking in zijne werkplaats in de Beukerstraat. Aan A. Roosen, tot het oprichten eener houtdraaierij, gedreven door een gasmotor, in het perceel aan de Waterstraat no. 8. de Directie der Naam!. Vennootschap „de Zutphen- sche Broodfabriek," tot het plaatsen van een bakoven bij de bestaande ovens in hare fabriek aan de Havenstraat no. 25. de Maatschappij tot Detailverkoop van Petroleum „de Automaat"te Rotterdam, tot het oprichten van eene bewaarplaats van benzine, in den tuin van het Grand Hotel du Soleil aan de Zaadmarkt. J. H. Meerstadt, tot het oprichten eener slacht plaats en rookerij, benevens worstmakerij, te drijven door een gasmotor van 8 P.K., in het perceel aan de Korte Beukerstraat no. 12. D. B. Gast, tot uitbreiding van zijn vleeschwaren- fabriek en rookerij aan de Waterstraat no. 37, door in het naastgelegen perceel no. 39, twee rookerijen te mogen oprichten. Geweigerd werd de aanvrage van: M. Hiemstra, tot het oprichten van een slachtplaats voor vee, in het perceel aan de Bornhovestraat no. 41. b. Vervening. Bestaat in deze Gemeente niet. c. Mijnwezen evenmin. d. Visscherij. Slechts weinig ingezetenen vinden hierin een middel van bestaan.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1909 | | pagina 74