132 150,— 225,— 125,- 200,- 60,— 135,— 65,— 100, bouwland (klei.) (zand.) weiland (klei.) (zand.) Maatschappijen en genootschappen ter bevordering van den Landbouw. 1. De afdeeling ZutphenWarnsveld van de Geldersche-Overijsselsche Maatschappij van Landbouw met 195 leden. De afdeeling werd opgericht den 25 April 1904 en begon met 84 leden. Voorzitter is de Heer S. A. K. Baron van Nagell te Warnsveld en Secretaris de Heer H. D. Zelders te Zutphen. Gehouden werden in 1909 6 algemeene vergade ringen en een 4 tal lezingen. Evenals voorgaande jaren werd ook in dit jaar een landbouwwintercursus gehouden te Warnsveld, onder leiding van den Heer G. J. Wisselink te Empe. Het aantal leerlingen bedroeg slechts 6. Subsidie werd verleend aan de Groote Landbouw Tentoonstelling te Deventer; aan de Fruit-en Groente- Tentoonstelling en aan 't Onderling Geitenfonds hier ter stede. De stand der financiën is, dank zij 't batig saldo der Tentoonstelling van 1905, nog zeer gunstig. 2. Eene Iandbouwersvereeniging Zutphensche 133 Boerenbondmet 68 leden. De heer J. Memelink is Voorz. en de heer J. C. Wijers, Secretaris. De afdeeling „Zutphen" van de Ncderl. Mij van Tuinbouw en Plantkunde. Zij telt 38 leden. Het Bestuur bestaat uit de hh.R. Wigman, Voor zitter, D. A. Bos, Onder-Voorzitter, K. M. Houtaar, Secretaris, H. J. Westendorp, Penningmeester en J. M. Nengerman. De tuinbouwcursus, ten vorigen jare aangevangen, werd wederom met subsidie van het Rijk voortgezet. Deze cursus, Ioopende van October tot April, ving aan met 13 leerlingen. Het onderwijs werd gegeven ineen der lokalen van de H. B. School door de hh.: W. F. A. Grimme te Apeldoorn, M. J. Pieper te Wage- ningen en H. J. Schreurs te Roosendaal bij Velp. De lessen werden geregeld bijgewoond door een der leden van het Bestuur of een der leden van de daartoe benoemde Commissie van Toezicht. Zij wor den gehouden gedurende drie avonden per week. De heer A. C. Ide, Rijkstuinbouwleeraar voor Gel derland, leeraar aan de Rijks Hoogere Land- en Tuin bouwschool te Wageningen hield kosteloos twee voor drachten over vruchtenteelt. Verder werden geene lezingen gehouden, aangezien de toestand van de financiën niet gedoogde om des kundigen daarvoor uit te noodigen en de afdeeling voor dit jaar niet aan de beurt was voor een wandel leeraar. De tuinlieden Vereeniging „Steunt elkanderop gericht 21 Januari 1903. De heer J. D. C. Visser is Voorz. en de heer B. W. Roelofs, Secretaris.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1909 | | pagina 68