120 wingen en tentoonstellingen van schilderstukken en teekeningen. Genootschap ter beoefening van natuurk. wetenschap pen (Physica) en Kring voor wetenschappelijk onderhoud. Geldersche Vcreeniging voor Kunstnijverheid, waar van op bladz. 115 wordt gesproken. HOOFDSTUK X. Armwezen. De toestand van de behoeftige klasse was in het algemeen tamelijk gunstig. De bedeeling der huiszittende armen vorderde veel zorg van de liefdadige instellingen. Aan alle aanvragen om ondersteuning kon niet worden vol daan. De Burgerlijke Gemeente gaf weder onder stand aan behoeftigen, meest in den vorm van huishuur en tevens voor verpleging bij ziekte. Ter voldoening aan art. 179/z der Gemeentewet, werden door ons, op onderscheidene tijdstippen, de in deze Gemeente aanwezige godshuizen en andere instellingen van weldadigheid, waarover het toezicht aan het Gemeentebestuur is opgedragen, bezocht. Tot bizondere opmerkingen gaven die bezoeken geene aanleiding. 121 Instellingen van Weldadigheid, enz. Over de onderscheidene instellingen van weldadig heid deelen wij U het navolgende mede: Sint Anthony Groote Broederschap. Het Bestuur bestond op 31 December uit de volgende leden: de heer A. J. W. van Doorninck, Olderman, Voorz. F. H. Umbgrove, Jhr. C. van de Merwede Quarles van Ufford, B. A. Albers, Gildenieester, C. G. Lagerweij, Rentmeester is de heer H. W. Hasselo, amanuensis de heer H. W. Driessen en Gildeknecht J. Zwanepol. De bevolking van het Ruitershofje bestond einde 1909 uit: 8 gehuwden, 7 ongehuwden, 21 weduwen, samen 36 personen. Op 31 Dec. 1909 bedroeg het getal bedeelden 150. Aan ieder bedeelde werd elke week uitgereikt 2 K.G. brood, 2l/2 hectogram boter, en voorts 5 maal 's jaars 0,5 K.G. spek. Bovendien werd aan de bewoners van het Ruitershofje turf verstrekt en op Sint Barbara aan ieder 4,— in geld. Over 1908 bedroegen: de gewone ontvangsten 15644,88''2 de gewone uitgaven 7425,92'/2. Verkocht werden heide en dennen onder Warken,

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1909 | | pagina 62