114 In den loop van den cursus 1909/1910 werden 3 mannelijke leerlingen en 1 vrouwelijke leerling toe gelaten. 2e Bestaan alhier Christelijke Normaallessenuit gaande van de Vereeniging „Christelijke Normaal lessen te Zutphen." In de 4 klassen zijn ingeschreven26 mann. en 21 vrouw, kweekelingen. Directeur de heer A. De Zeeuw. Er wordt onderwijs gegeven door B. Bennink (Warnsveld) in Ned. Taal, Lezen en Vioolspel; door D. Eskes (Eefde) in Teekenen; door A. C. Zijder- veld (Vorden) in Rekenen; door G. W. Ormel (Zutphen) in Rekenen, Aardrijksk.Bijb. Gesch. en Paedagogiek; door W. F. van Raaij (Voorst) in Kennis der Natuur en Teekenen; door A. De Zeeuw (Zutphen) in Vad. Gesch., Algem. Gesch., Wisk. en Vormleer; door H. Alpherts in Schrijven, Zang, Heilsleer, Bijb. Aardrijksk. en Bijb. Archeologie, Ned. Taal en Lezen; door Mej. H. H. van de Meene in Nuttige Handwerken. De lessen worden gegeven in de school aan het Oude Wand, Hoofd de heer De Zeeuw. 8 mann. en 4 vrouw, leerl.; voor de Nutt. Handw. uit de 3e kl. 2 vrouwel. Subsidiën of bijdragen voor de opleiding zijn niet verleend. IV. Scholen volgens de wet tot regeling van het middelbaar onderwijs. Ten opzichte der Burger-Avondschool en de Hoogere Geslaagd in 1909: 115 Burgerschool verwijzen wij naar het hierachter gevoegd verslag (Bijlage D) der Commissie van Toezicht op het Middelbaar onderwijs. Van het Rijk werd ten behoeve der H. B. School een subsidie van 10000,ontvangen. Het schoolgeld bracht op: Op de Burger-Avondschool 218, Op de Hoogere-Burgerschool 8377,50 Totaal f 8595,50 Het totaal der uitgaven bedroeg 42197,52. Bij Kon. Besl. d.d. 3 Maart 1906, No. 35, werd op verzoek van den Gemeenteraad aan deze Gemeente, tot September 1912, ontheffing verleend van de verplichting tot het oprichten eener Burger-Dagschool. Ten opzichte der van wege de Geldersche Vereeni ging voor Kunstnijverheid opgerichte Ambachtsschool en Industrieschool voor meisjes, alsmede der gemeente lijke Teekenschool, verwijzen wij naar de hierachter gevoegde verslagen (Bijlagen 1 en D.) Rijkslandbouwwinterschool. Ten opzichte van deze school verwijzen wij naar het hierachter gevoegd verslag (Bijlage O.) Scholen voor de zeevaart, gestichten voor doof stommen en blinden zijn in de Gemeente niet aan wezig. V. Verdere scholen van bizonderen aard en strekking. Zangscholen. Volkszangschool, in 1852 door „het Nut" opgericht.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1909 | | pagina 59