104 Ingeschreven in de Gemeente, waarnaar het aandeel is berekend164. Ingelijfden bij de landmilitie 55. Ingelijfden bij de zeemilitie geen. Voor het voorbereidend militair onderricht in den afgeloopen winter alhier gehouden, hebben zich 26 jongelieden aangemeld. Dit onderricht werd gege ven in de Gymnastiekschool. In deze Gemeente bestaan de volgende Scherp- schuttersvereenigingen 1. De Vereeniging Gelriaopgericht in 1885. Zij telt 25 leden. De schietoefeningen werden gehouden op daarvoor bestemde banen van 1 April—ultimo September. De oefeningen werden geregeld gehouden. Oefeningen in het exerceeren en schermen werden niet gehouden, daar de leden hoofdzakelijk bestaan uit hen, die vroeger bij het staande leger of de schutterij hebben gediend. Aan wedstrijden werd dit jaar niet deelgenomen. 2. De Schiet-(Weerbaarheids)Vereeniging „Wij wil len weerbaar wezenHet getal gewone leden be droeg ultimo Dec. 1909, 35 Leden en 1 Donateur. De vorderingen in het schieten zijn zeer bevredigend te noemen, in het bijzonder met geweer M. 95 en flobertgeweer. De vereeniging hield een huishoudelijken wedstrijd, waaraan door 20 leden werd deelgenomen; verder nam de vereeniging deel aan drie openbare wedstrijden, 105 waaraan een korpswedstrijd verbonden was n.l. te VordertGorssel en Alrrten, echter zonder voor een prijs in aanmerking te komen. De schietoefeningen werden op de Rijksschietbanen nabij 't fort „de Poll" gehouden. Oefeningen in den wapenhandel hadden niet plaats. Wegens vertrek en bedanken van eenige leden, is het ledental met 10 verminderd. 3. De Vereeniging „Koningin Wilhelmina", van den Ned. Bond van Oud-Onderofficieren, afd. Zutphen en Omstreken, is opgericht in 1899. Zij telt 5 be stuursleden en 116 leden, waarvan gemiddeld 45 aan de schietoefeningen hebben deelgenomen en zijn ver deeld als volgt: 20 scherpschutters, 16 klasse B en 10 klasse A. Van 1 April tot 1 October werden oefeningen ge houden aan het fort „de Poll". Winteroefeningen met de buks hadden plaats des Woensdags van 8—11 uur n.m. in de benedenzaal van het Café Groote. Andere oefeningen in den wapenhandel hadden niet plaats, terwijl de vorderingen zeer bevredigend waren. HOOFDSTUK VIII. Kerkelijke Zaken. Voor geen der 8 alhier gevestigde Kerkgenootschap pen werden van gemeentewege uitgaven ten behoeve van den openbaren eeredienst gedaan.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1909 | | pagina 54