96 pleger en 34 verplegers en in de Vrouwenafdeeling uit ééne Hoofdverpleegster, 2 eerste verpleegsters en 35 verpleegsters. Het in- en uitwonend personeel werd met één per soon vermeerderd, door de aanstelling van een uitwo nenden smid. In het Buitengesticht bestond het verplegend per soneel op 31 December uit 3 Hoofdverpleegsters, 40 verpleegsters en 10 verplegers. Hier kwam in het verdere personeel, wat het aantal betreft, geene ver andering. In beide gestichten wordt geregeld door de Genees- heeren een cursus gegeven in de Zieken- en Krank zinnigenverpleging, waaraan al de nieuw aankomende verpleegsters en verplegers verplicht zijn deel te nemen. In het Stadsgesticht behaalden 4 verpleegsters en 6 verplegers het 1ste gedeelte van het diploma, 6 ver pleegsters en 4 verplegers het 2e gedeelte en 2 ver pleegsters en 1 verpleger het 3e gedeelte. In het Buitengesticht behaalden 11 verpleegsters het le gedeelte van het diploma, 7 verpleegsters het 2e gedeelte en 4 verpleegsters het 3e gedeelte. Badhuis. Gedurende 1909 werden 13409 baden genomen, 8830 door mannen en 4579 door vrouwen. 97 Gebouwen. In het Gasthuis, het Ziekenhuis en op het Groot- Graffel werden de gebouwen goed onderhouden en de noodige herstellingen uitgevoerd. Door den aankoop van een aangrenzend terrein werd de gelegenheid geopend het Gasthuis te ver- grooten en kon de mannenafdeeling worden uitge breid met een paar flinke waakzalen, 2 slaapzalen en een aantal verplegerskamertjes. Eene op het aangekochte terrein staande woning werd bestemd voor een uitwonenden gehuwden hoofd verpleger. Ook werd aangekocht een pakhuis in de Gasthuis straat, plaatselijk gemerkt No. 7. Boerenerven en landerijen. Deze werden goed onderhoudende noodige ver anderingen en verbeteringen werden aangebracht. e. Geneeskundige dienst bij armen, verpleegd in hunne woningen. Deze dienst wordt waargenomen door de genees- heeren Dr. A. J. van Rhijn en Dr. E. J. W. Holle man, die ieder daarvoor eene jaarwedde genieten van 600,—. Aan Dr. J. M. van 't HOFF werd op diens verzoek bij Raadsbesluit van 5 April 1909, No. 26, met ingang van 1 October d.a.v., als Gemeente-arts voor de heel-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1909 | | pagina 50