84 in Amsterdam in alle ontsmettingswerkzaamheden ge oefend en als deskundige te beschouwen. Is ontsmetting noodig, dan geschiedt de aanvrage direct door den belanghebbende, met overlegging van een schriftelijk bewijs van den behandelendeti genees kundige en door den voorzitter der Gezondheids-Com missie goedgekeurd, aan de directie der Gemeente werken. Deze zorgt voor de uitvoering door den bovenge- noemden beambte en voor de aanschaffing der benoo- digde materialen. De ontsmetting geschiedt in den regel door formal- dehydeverdamping of afwassching met creoline of subli maatoplossing. Voorwerpen, daartoe ongeschikt (bijv. beddegoed) worden ontsmet in den bij het Ziekenhuis aanwezigen ontsmettingsoven, waarvoor de kosten aan het bestuur van het Ziekenhuis door de Gemeente worden vergoed, terwijl zeer moeilijk of niet genoeg zaam te ontsmetten voorwerpen op advies van den geneeskundige worden verbrand. Door de Gemeente zijn aangeschaft 6 formalinlampen met de daarbij behoorende reservoirs (voor de ver branding van formalinpastilles) en verdamptoestellen, 1 formaldehydeverdamptoestel met ammoniakver- damping. De noodige pastilles, formaldehydeoplossing, enz., worden tot direct gebruik steeds in voorraad gehouden. Tot vervoer van aan besmettelijke ziekten lijdende personen van hunne woning naar de tot verpleging bestemde inrichtingen bij het Ziekenhuis is door de 85 Gemeente een daartoe speciaal ingericht rijtuig be schikbaar gesteld. Het vervoer van besmette voorwerpen geschiedt in zakken in goed gesloten kisten. Bovengenoemde voorwerpen, benevens de tot ver voer van zieken of gewonden benoodigde, door de Gemeente beschikbaar gehouden brancard, (stelsel de Mooy) worden opgeborgen in een afzonderlijk daartoe bestemd lokaal, op de binnenplaats der voormalige Latijnsche school. De installatiekosten hebben bedragen 6 formelinelampen48. 1 formaldehydeoplossing verdamptoestel. 60.— Kisten en zakken tot vervoer van besmet te voorwerpen 30. een rijtuig tot vervoer van lijders 300.— een brancard (stelsel de Mooy) 140. Volgens den hierbij gevoegden staat zijn in 1909 36 ontsmettingen verricht, waarvan de kosten hebben bedragen 194.44. De ontsmetting geschiedt in den regel kosteloos, behalve voor hen, die niet als onvermogend of min vermogend worden beschouwd. Vergoeding voor door de Gemeente tengevolge van de ontsmetting beschadigde voorwerpen is in de afgeloopen jaren, gedurende welke deze regeling in werking is, niet noodig geweest.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1909 | | pagina 44