80 De muziektent werd bijna geheel vernieuwd, door het aanbrengen van een steenen voetstuk, van nieuwe vloerribben, planken en een nieuwe trap, hetgeen nog al hooge uitgaven vorderde; de werken waren echter voor het behoud van den muziektent noodzakelijk. De afzettingen van palen en draad langs de gras perken en singels werden gedeeltelijk vernieuwd, en opnieuw geverfd evenals de muziektent, de fonteinen op de Markt en op het Stationsplein. Op enkele plaatsen werden nieuwe vaste banken bijgeplaatst, de oude werden nagezien en hersteld, alsook de losse banken; waarna allen opnieuw werden geverfd. Algemeene Begraafplaats. De Algemeene Begraafplaats verkeert in zeer goeden toestand. Het onderhoud der paden en graven ge schiedde naar behooren en ook de grachten werden geregeld schoongehouden en gespuid. De jonge boomen en heesters werden alle gesnoeid en op enkele plaatsen werden tot dekking heesters ingeplant. De gereedschappen en voorwerpen, be- noodigd bij het graven, werden onderhouden en zoover noodig vernieuwd. Ter verkrijging van ruimte voor graven 2de klasse werden enkele boomen en struiken opgeruimd. 81 Brandbluschmiddelen. De beproeving en schouwing der brandbluschmid delen geschiedde geregeld. De brandbluschmiddelen werden naar behooren on derhouden en verkeeren in goeden toestand. Het aantal brandkranen vermeerderde met 2 stuks en bedraagt thans 125. Het materieel bestaat uit: zeven brandspuiten, tevens losse aanjagers, welke als volgt geplaatst zijn: twee in de Hoven, twee op het Broederenkerkplein en drie op den Paardenwal, alsmede drie vaste aanjagers één in de Hoven, één aan den weg naar Laren en één op den Boompjeswal. Zes brandkraanwagens, geplaatst als volgt: No. 1 in de Raadhuissteeg, No. 2 aan den Graaf Ottosingel, No. 3 op den Paardenwal, No. 4 op de Nieuwstad bij de Kazerne, No. 5 op het Broederenkerkplein, No. 6 aan de Havenstraat bij de Broodfabriek. Eén brandkraanwagen, geplaatst op het Politie bureau en één aan den politiepost aan den Deventer- weg, bestemd tot directe hulp bij begin van brand.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1909 | | pagina 42