78 De bloemen en planten hiervoor gebruikt, werden voor een gedeelte in de Gemeentelijke kweekerij ge kweekt, en de ontbrekende bij inschrijving door de Zutphensche bloemisten geleverd. Uit de Gemeentelijke kweekerij werden betrokken 150 peppelenheesters voor aanplanting langs den weg over den Smeerkamp en op andere plaatsen, en ruim 600 bocmen, sier-, dekheesters en conifeeren, ruim 18000 voorjaarsbloemen en ongeveer 11000 zomerbloe men, en vaste of overjarige planten. De nieuw geplante Anierikaansche eikenboomen, langs den weg naar Laren en ook de jonge lindeboo- men langs de Berkelkade, en op het Hoornwerk hielden zich goed, evenals de jonge peppels. Het aantal broeiranien werd niet vermeerderd, de bestaande werden alle geverfd, alsook de broeibak ken, waarbij enkele geheele vernieuwing ondergingen. Het afgeschoten gedeelte van de loods, ingericht voor het bewaren van planten in den winter, voldeed daarvoor zeer goed. De planten konden met weinig stoken voor bevriezen worden gevrijwaard. Voor aanplanten van peppels langs de Kijfsd ijken op de Overmarsch werden 93 stuks peppelenpooten aangekocht, welke geleverd werden door J. Makkink te Zutphen. De bermen langs den straatweg naar Voorst werden, voor zoover de daarop staande boomen geveld waren, over een breedte van 2 meter, en ter diepte van ruim 1.20 meter losgewerkt, de stobben en wortels daaruit ver wijderd en het geheel geëgaliseerd; daarna opnieuw beplant met jonge lindeboomen, welke bij inschrijving 79 geleverd werden door J. H. Bakker Co. (115 stuks voor de som van 60,74). De uitgaven voor boven genoemde werken en beplanting hebben te zatnen bedragen 622,80. In den tuin van de Buitensociëteit, langs den Coe- hoornsingel en in het Coenenspark, werden eenige boomen en heesters geplant, in plaats van de in het vorige jaar omgewaaide boomen. De boomen en heesters daarvoor benoodigd werden verkregen uit de gemeentelijke kweekerij. Op het hooge gedeelte aan de IJsselkade bij den Martinetsingel werd het groepje struiken opgeruimd, om ruimte te maken voor het plaatsen van nog eenige banken. Voor de veiligheid werd langs en tegen den muur een ijzeren leuning geplaatst, de grond voor een gedeelte weggegraven, geegaliseerd, en daarna de ge heele oppervlakte met grind bestrooid. De boomen langs den straatweg naar Voorst bij het Erve den Brink, langs het Stationsplein, de Rozegracht, den Coehoornsingel, den Berkelsingel, den Graafotto- singel, den Warnsveldschen weg, een gedeelte van den Marschweg, alsmede langs de IJsselkade, werden gesnoeid. Het afkomende hout werd met wilgenhaar en doorns publiek verkocht. De grasperken hadden wegens den droogen voor zomer nogal besproeiing noodig; de nazomer ken merkte zicii door veel regen, zoodat besproeing over bodig werd. De paden in het Coenenspark hadden van over strooming niet te lijden. De vijvers bleven dit jaar voldoende vol water.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1909 | | pagina 41