76 In het geheel is voor de IJsselbrug besteed aan onderhoud en bediening 15240,86''2, waaronder voor vernieuwing van het dek 13228,99'/.,. Havens en Grachten. Enkele geringe ondiepten werden uitgebaggerd de havens verkeeren in goeden toestand. De kribwerken langs het havenkanaal van de Zuider haven werden hersteld. De houten afregeling op den hoek der IJsselkade en den Martinetsingel werd door eene ijzeren afzetting vervangen. Het talud langs de Noorderhaven vorderde herstel ling van beschadiging, veroorzaakt door de werking der schroeven van de aldaar aanleggende schroefbooten. Het is te voorzien, dat bij drukker gebruik de be strate taludvoorzieningen zullen vervangen moeten worden door houten beschoeiingen. Van den lossteiger in de Noorderhaven werd de vloer vernieuwd. Het schoonhouden en spuien der Binnengracht ge schiedde geregeld. De kosten, aan een en ander besteed, hebben be dragen 2574,03. Tot opslagplaats werd een gedeelte der losplaats ten Noorden van de Noorderhaven ver huurd tot 31 December 1917 aan de Basalt Maat schappij te Rotterdam. Dijken en Waterkeeringen. Het onderhoud van dijken en waterkeeringen ge- 77 schiedde naar behooren en alle verkeeren in goeden toestand. De taluds van den zomerdijk over de Marsch en langs de Polweiden, die op enkele plaatsen door den hoogen waterstand en golfslag waren uitgepoeld of stuk geslagen, werden opnieuw aangevuld, en met graszoden belegd. De kaden langs de Berkel, die op enkele plaatsen door het vee waren afgetrapt, werden ook weder aangevuld, en onder profiel gebracht. Het verdient echter overweging om de kade langs den linkeroever 25 a 30 c.M. hooger te maken, om de bouwlanden, gelegen in de Linie van Hooff, langer voor overstrooming te behoeden. De kosten van onderhoud aan dijken besteed, hebben bedragen f 212.16. Plantsoenen en Wandelplaatsen. De plantsoenen en wandelplaatsen werden met zorg onderhouden, welk onderhoud hoofdzakelijk bestond in het geregeld afmaaien der grasperken, het afsteken of knippen der kanten, het schoffelen en opharken der paden, het schoonhouden van de heesterperken, met inbegrip van het inplanten van nieuwe heesters, conifeeren, en vaste of overblijvende planten, het steken, vervoeren en leggen van eenige honderden meters grasband langs de paden in het Coenenspark, den Boompjeswal, den Louisasingel, het Stationsplein en den Martinetsingel, alsmede het bemesten, sproeien en gieten der grasperken, en het opnieuw bemesten, bezaaien of beplanten van de verschillende bloemperken.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1909 | | pagina 40