72 De maanden Januari, Maart, Mei en September kenmerkten zich door vrij lage waterstanden. Gedurende 136 dagen werden IJsselstanden waar genomen boven den middelbaren rivierstand (M. R. 4.56 M. N.A.P.) De hoogste stand werd waargenomen op 10 Februari 6.97 M. en de laagste stand op 7 Jan uari 2.88 M. N.A.P. De natuurlijke uitloozing der Binnengracht was door hooge IJsselstanden boven 6.60 M. N.A.P. gedu rende eenige dagen gestremd en door bemaling met de stoommachine aan het eind der Groensteeg moest gedurende 7 dagen de gracht op peil gehouden worden. Gedurende dit jaar werd weinig last ondervonden van het afstroomende Berkelzand. (Tengevolge van hoog water en sterke afstrooming van de Berkel werd gedurende het opmaken van dit verslag, Februari 1910, weer veel Berkelzand afgevoerd, zoodat er verschil lende neerzettingen in de Buitengracht langs Coehoorn- singel zijn ontstaan.) Wegens aanhoudende klachten over den onvol doenden toestand van de rivier de IJssel, werd eene Geldersche Vereeniging opgericht, vooral gesteund door de leden van de Kamers van Koophandel en de verschillende Gemeenten ter verkrijging van eenen verbeterden toestand. Bij de behandeling der Staatsbegrooting voor 1910 in de 2e Kamer werd door den Minister van Water staat toezegging gedaan die verbetering binnen enkele jaren tot stand te brengen; een belangrijke post daar- 73 voor werd op de Staatsbegrooting voorgesteld en door de Staten Generaal goedgekeurd. De watervlakte stroomopwaarts van den mond der Vischpoortshaven binnen de rechternormaallijn werd aan de Gemeente in erfpacht verhuurd. Kribben. De verschillende kribwerken langs den IJssel en ook de kopkribben tegen de Marschweide ondergingen de noodige herstellingen, en werden voor een gedeelte opnieuw met puin bekleed. Langs den linker IJsseloever beneden de brug tegen de Lage Waard werd over een lengte van ruim 150 meter pak- en beslagwerk gemaakt van rijshout, met puinbedekking, en het talud bijgewerkt onder eene helling van 1 op 4. Langs den Weezenrooi bij de Varkensweide werd een begin gemaakt met voorzie ning van het talud, dat door het spuien met den dui ker van de badinrichting aan den Graaf Ottosingel was uitgeslagen. Het voetstuk van rijshout werd ge legd, de verdere afwerking moest wegens den hoogen waterstand gestaakt worden. De overige kribwerken verkeeren in goeden toestand. De kosten hebben bedragen 928.76' /2. Bruggen en Duikers. Deze zijn de navolgende: 1. de groote IJsselbrug met brugwachtershuisje,

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1909 | | pagina 38