66 Zeer wenschelijk is de vollooiïng daarvan, aan gezien bij het drukke vervoer met de zware vuil niskarren over dat gedeelte, de weg, vooral bij voch tig weer en bij dooiweer, te wenschen overlaat; het is daarom gewenscht dat op de volgende begrooting een post daarvoor worde gebracht. Op den Stationsweg, een gedeelte van den Berkel- singel en een gedeelte van den Coehoornsingel werd opnieuw een proef genomen met eene geteerde basaltlaag volgens het systeem Boesewinkel. Op den Coehoornsingel en den Berkelsingel vol deed deze zeer goed; op den Stationsweg minder, hetgeen waarschijndelijk is toe te schrijven aan de overmatige breedte en de minder goede afwatering van den weg en de geringe dikte der basaltlaag. Wanneer de toestand blijft als gedurende de laatste maanden op de eerst genoemde wegen, verdient het alle aanbeveling om op die wijze voort te gaan. Verbetering van de wegen en vrijmaking van stof kan daardoor dan zeer bevorderd worden. Het be zwaar van de overtollige breedte van den Stationsweg kan worden opgeheven door het plaatsen van eene rij boomen, op een afstand van 2 a 3 meter uit de trambaan. De onderhoudskosten hebben bedragen ƒ3542,911 L,, waaronder een bedrag van 628,— voor het aan brengen en met de stoomwals walsen van eene teerbasaltlaag op de genoemde wegen. De benoo- digde basaltslag werd door de Gemeente verstrekt. 67 Waterleiding, Beken, Sluizen en Stuwen. Deze zijn de navolgende: Waterleidingen en beken de oude IJssel en de Voorstondensche beek, de Hoendernesterbeek, de Tichelbeek, de Polbeek, de Berkel en de Laken buiten de voormalige Laar- en Nieuwstadspoorten, voor zooverre deze niet langs particuliere eigendommen loopen, de Berkel of Molenbeek binnen de stad, de Beek door de Varkensweide, de Gracht langs den Coehoornsingel, verbinding tusschen de Berkel en de Ziekenhuisgracht. De verschillende waterleidingen en beken worden naar behooren schoongemaakt, en onderhouden en verkeeren over het algemeen in goeden toestand. Het uitdiepen en verbreeden van de Polbeek, waar mede het vorige jaar een begin werd gemaakt, kwam dit jaar tot geheele voltooiing. Vooral het gedeelte tusschen de Noord- en Oostveensche brug, was in vervallen toestand geraakt, en geheel dicht gegroeid, aangezien de verschillende eigenaren van den grond, waardoor dat gedeelte van de beek loopt, in geen jaren er naar hadden omgezien, tot nadeel van de bovenliggende Gemeentegronden, welker afwatering be lemmerd was. Na bekomen machtiging van de eigenaren der aan liggende gronden, kon tot de uitvoering worden over gegaan de stand van het water was na de verbetering O

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1909 | | pagina 35