62 op de verkochte bouwterreinen der oude Gasfabriek in het nieuwe gedeelte der Kuiperstraat en in de Kattenhavenstraat en van de bestrating in het hoorn werk bij de nieuwe Ambachtsschool werden verant woord op de begrootingspost „Exploitatie Bouwterrein" tot een bedrag van 2704,34!/2- De overige onderhoudskosten hebben bedragen 7094,50, waarvan een bedrag van 1338,53V2 voor ten behoeve van derden uitgevoerde werken, welk be drag als ontvangst bij den Gemeente-Ontvanger is gestort. In 1909 werden behandeld 179 aanvragen om ver gunningen tot bouwen of veranderen van werken aan den openbaren weg; daarvan betreffen 15 het geheel of gedeeltelijk afbreken, verbouwen of vernieuwen van perceelen, terwijl 53 nieuwe gebouwen werden gesticht. Daartoe behooren een nieuw logiesgebouw met bijbehoorende werken tot uitbreiding der IJzendoorn- kazerne aan de Nieuwstad door het Ministerie van Oorlog; de nieuwe R. C. meisjesschool in den Teng- nagelshoek, de Ambachtsschool in het Hoornwerk, het nieuwe gebouw tot vergrooting der mannen- afdeeling in het Oude en Nieuwe Gasthuis en de nieuwe meubelmagazijnen van de firma Van Zeben alsmede de vervanging der bestaande houten brug over de Buitengracht in den Deventerweg door eene nieuwe brug met steenen landhoofden en ijzeren boven bouw, door den Rijkswaterstaat. Voor rekening van particulieren werden 60 aanslui- 63 tingen op gemeenteriolen gemaakt, waarvan 29 stuks voor overstorting van beerputten. Aan het bestuur der David-Evekinkstichting werd, voor haren voorgenomen bouw van 40 woningen aan den Warnsveldschen weg op haar verzoek de toezeg ging gedaan, dat de Gemeente de bestrating en riolee- ring voor die woningen voor hare rekening zal nemen, waarvoor een crediet werd toegestaan van 4; 5000, In verband met dien bouw werd eene wijziging in het uitbreidingsplan der Gemeente vastgesteld, waarvan de goedkeuring van Gedeputeerde Staten nog niet is verkregen. Op advies der Gezondheids-Commissie werden verschillende onvoldoende woningtoestanden onder zocht en de eigenaren aangemaand verbetering aan te brengen. 13 woningen werden onbewoonbaar verklaard, eenige werden afgebroken, andere werden ontruimd en tot pakhuizen of bergplaatsen bestemd. (Zie verder verslag van de Gezondheids-Commissie.) Wegen en Voetpaden. A. Wegenvoorkomende op den legger A der wegen en voetpaden. 1. de Baankstraat, 2. de Weg naar Laren (Kastanjelaan), 3. de Lage weg naar Vierakker of Ruiterdijk. 4. de Warnsveldsche weg, 5. de Emmeriksche weg.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1909 | | pagina 33