60 het leggen van bestrate voetpaden en goten, o.a. in de Baankstraat, de Achterstraat en de Kruisstraat. De grintweg in de Spoordijkstraat werd door eene nieuwe klinkerstraat vervangen. Tot verbetering en verruiming van den bestaanden afvoer werd eene nieuwe rioleering gelegd door de Achterstraat, de Baankstraat, door het weiland Kad. Sectie O No. 108 afwaterende in de Spoorgracht, terwijl de verdere afvoer door die gracht geschiedt naar de Hoendernesterbeek. Verder werden de noodige straatsyphons en toe gangskokers geplaatst. Het gedeelte der sloot langs den Tondenschen weg, waarin vroeger de afvoer van het riool geschiedde, is gedempt. Door een en ander is eene groote verbetering tot stand gebracht. Tot verdere verbetering is nog noodig een bestraat voetpad van de Kruisstraat naar School F aldaar, waartoe de noodige gelden op de loopende begrooting beschikbaar zijn gesteldde uitvoering daarvan is in bewerking. In den Warnsveldschen weg werd een nieuw buis riool gelegd vanaf de nieuw gebouwde woningen van Koordeman, afwaterende naar de Buitengracht. In verband met de nieuwe rioleering werd een ge deelte voetpad langs den Warnsveldschen weg op nieuw bestraat. De keibestrating op het Oudewant werd opgebro ken en verlegd met vervanging der gebrekkige keien door nieuwe basaltlavakeien. 61 De bestratingen op den Boompjeswal, in de Kui perstraat, op de IJsselkade, in de Kattenhavenstraat en de Spittaalstraat werden belangrijk hersteld en ge deeltelijk vernieuwd. Verder werden op diverse plaatsen de noodige her stellingen en vernieuwingen uitgevoerd, gezamenlijk ter oppervlakte van 11450 M2. Voor de nieuw gebouwde perceelen langs den Deventerweg werd een bestraat voetpad gelegd en voor de verdere verbetering werden de gelden op de loopende begrooting gebracht. De benoodigde materialen werden na gehouden openbare inschrijving geleverd de straatklinkers door G. Terwindt voor 13.25 en 14.50 per 1000; de gebakken aarden buizen door J. Garvelink, de cementen riolen en de cementen straatsyphons door Van Waning en Co. en de Leidsche cementsteenfa- briek de keien voor 62.50 per 1000 door Van Koppen hagen te Utrecht; het maken der rioleeringen in de Hoven door H. J. Eijkelboom te Apeldoorn voor 1747, De overige werken werden in eigen beheer uitgevoerd. De kosten aan een en ander besteed hebben be dragen 16094,25'/2, waarvan de kosten van de rio leering en bestratingswerken in de Hoven en de be strate voetpaden langs de woningen aan den Deven terweg te zamen 6295,41 werden verantwoord op den begrootingspost „aanleg en verbetering van wegen." De kosten van de bestrating langs de nieuwe woningen

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1909 | | pagina 32