58 Naar aanleiding van de klacht over hinderlijk ge raas voor het onderwijs in de Hoogere Burgerschool van de in de Waterstraat passeerende rijtuigen werd een onderzoek ingesteld ter verkrijging van een geruisch- verminderend plaveisel in die straat voor de aldaar aanwezige schoolgebouwen. Asphalteering of houtbe strating zou daarvoor het meest in aanmerking komen, doch wegens de betrekkelijk groote kosten is hiervan voorloopig afgezien. Ten einde echter den hinder voor het onderwijs zooveel mogelijk te beperken, werden de vervoerders der meest geraasmakende voertuigen aangezocht, het rijden langs de school, vooral gedurende de lesuren, zooveel mogelijk te verminderen. Aan dit verzoek wordt vrij algemeen voldaan. Pompen. Deze zijn de navolgende: 1 in de Waterstraat, 1 Kuiperstraat, 1 Raadhuissteeg, 1 aan de Zaadmarkt, 1 Houtmarkt, 2 Groenmarkt, 1 in de Vaaltstraat, 1 Broederenkerksteeg, 1 Heukerstraat, 1 Bakkerstraat, 1 Kreynckstraat, 1 aan de Nieuwstad, (Mosmarkt) 59 1 in de Zevennotenboomstraat, 1 Tengnagelshoek, 1 aan het Oudewand, 1 in de Halvemaanstraat hoek Melatensteeg, 2 Laarstraat, 1 Donkeresteeg, 1 Hoven. (Te zamen 21 stuks.) Verder zijn er 6 standpijpen van de waterleiding, te weten 1 in de Donkeresteeg. 1 Barlheze, 2 Laarstraat, 1 Polsbroek, 1 op het Vischpoortplein. Ingevolge den ongunstigen uitslag van het vanwege de Gezondheids-Commissie ingesteld onderzoek, wer den eenige pompen buiten gebruik gesteld, terwijl de pomp in de Laarstraat werd weggeruimd en vervan gen door een standbuis van de Waterleiding. De onderhoudskosten hebben bedragen 229,831/2. Straten, pleinen en riolen. Bij de nieuwe Ambachtsschool in het Hoornwerk werden het voorplein en de voetpaden ter wederzijde van het gebouw van eene geheel nieuwe klinkerbe strating voorzien en de noodige afvoerriolen en straat- syphons gelegd. In de Hoven werden verschillende straten belang rijk verbeterd door het aanbrengen van rioolleidingen,

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1909 | | pagina 31