56 13. de Hoogere Burgerschool en de Burgeravond school met portierswoning in de Waterstraat. 14. Het Gymnasium en de daarbij behoorende clavi gerswoning. Van de Bewaarschool in de Hoven werd een gedeelte der goten vernieuwd en vorderde het dak eene vrij belangrijke herstelling. Van de Bewaarschool op den Paarde/nval werd de rioleering gedeeltelijk vernieuwd en de bestrating hersteld. Eenige nog in voorraad zijnde schoolbanken van de scholen L.O. werden veranderd, bruikbaar gemaakt en geverfd en in gebruik gegeven in de school Paar- denwal. De proef in de speellokalen met stofwerende olie blijft voldoen. In school A werd de spreekkamer opnieuw behangen. Het buitenwerk van de scholen D, E en H werd opnieuw geverfd. De achtermuur langs de speelplaats van school H werd gedeeltelijk vernieuwd en de afwatering der achter- goot verbeterd. Het aan die school grenzende Gemeenteterrein werd van den openbaren weg door een hek afgescheiden en tot schooltuin in gebruik gegeven; de open speelplaats voor school I werd geheel be straat met nieuwe klinkers. In de scholen D, H en zijn eenige lokalen inge richt en gemeubeld voor de schoolartsen. De beschadigde cementen gangvloeren in school 57 BIC en in school H werden door nieuwe geschuurde granito vloeren vervangen. De vervanging der steenen vloeren in de school F in de Hoven door houten zal in 1910 plaats hebben. In de Hoogere Burgerschool werd het zinken plat boven de gang vernieuwd en het pannendak op nieuw geheel aangestreken. De conciërgewoning werd belangrijk opgeknapt en en van binnen geverfd. In de verschillende lokalen werd eene electrische schelinrichting met schakelbord aangebracht; verschil lende schoolbankenoud modelwerden door nieuwe vervangen. Om aan den wensch tot verandering en verbetering zoowel van de lokalen voor scheikundig laboratorium alsmede van eenige privaten te voldoen, werd een bedrag op de loopende Gemeentebegrooting gebracht. Deze werken zullen in den loop van 1910 worden uitgevoerd. Aan het Gymnasium werden de muren op de bin nenplaats en de brandstoffenbergplaatsen hersteld en de deuren daarvan vernieuwd. Verschillende schoolbanken werden van nieuwe ta felbladen voorzien. Verder werden de gebouwen naar behooren onder houden en verkeeren in goeden toestand. De onderhoudskosten hebben bedragen: Voor Bewaarscholen f 835,11 Scholen L. O1981,37 H. B. School en B. A. School. 1105,50 Gymnasium351,35 Gymnastiekschool 239,421/2

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1909 | | pagina 30