46 maakt. Dit werk, ook als werkverschaffing aanbesteed, moest wegens den lioogen waterstand in de maand December gestaakt worden. Het zand en de specie gebaggerd uit het kanaal naar de Gasfabriek werd gespoten op de Lage Waard ter aanvulling van laagten. Eene oppervlakte, groot 3/4 H.A., werd daardoor veel verbeterd, merkbaar aan de hoogere opbrengst van de 2e snede hooigras. De onkosten bedroegen met aankoop van gras- en kla verzaden, enz. ruim 200, Dit jaar werd gezorgd voor betere afwatering van een gedeelte Marschweide en wel van de blokken No. 48, 49 en 50, en van blok 35 en 36 alsmede van den Zwartinkhorst, de Tigchelkuilen, het Boerenland en de Kalverweide. De Waterleiding door de Uiterwaarden werd geheel uitgediept, en de verkregen grond over het weiland verspreid. Het uitdiepen van de Polbeck kwam geheel gereed, waardoor de afwatering van de Groote Koppelen veel verbeterd isom afdoende afwatering te verkrijgen is echter noodig de boofdslooten en greppen op te gra ven, en de ruggen langs de slooten te vlakken, waar mede reeds een begin is gemaakt. Enkele hooiweiden werden met goed gevolg met de steregge geëgd. Op verschillende plaatsen, zooals langs den Drittel- waard, het voetpad naar Tonden, het Omloopstraatje, het Weerdslag, den Polweg en de Schietbaan, alsmede langs blok No. 9, 36, 44 en 45 van de Marsch, werden doornenhagen uitgehakt en ingebonden en de afkomen de doorns publiek verkocht. 47 De grenspalen langs de hooiweiden en de bouw landen werden nagezien en vernieuwd en zoonoodig in de goede richting gezet. De landwegen tusschen de bouwlanden en ook de uitwegen in dehooiweiden werden geregeld gelijkgemaakt, en voor zooveel noodig met steenpuin en koolasch of slakken verhard. De bestaande duikers onder overwegen en de brug gen over de waterleidingen, werden geregeld onder houden en zoo noodig vernieuwd; over de Vierak- kerschelaak werd een nieuwe brug gelegd. Hierdoor zijn de weiden de Stoven, langs den weg naar Vier- akker, van de stad veel gemakkelijker te bereiken dan over den ouden weg, loopende over den Emmc- rikschen weg en de Bronsbergen. De beide houten hekken voor den Overweg van het Oosterspoor op den Overmarsch, werden wegens hun slechten toestand vernieuwd en door ijzeren ver vangen. De weilanden aan Veluwsche- en voor een groot deel aan de Graafschapsche zijde werden opnieuw verpacht. De opbrengst was ongeveer 15 °/0 hooger dan bij de verpachting voor 6 jaren. Nog werden verpacht eenige perceelen bouwland, welke door opzegging of door wanbetaling vrij kwamen. De opbrengst was aanmerkelijk hooger dan bij de vorige verpachting. De navolgende weiden werden dit jaar bemest met kunstmest Het voormalige zandgat op den Overmarsch. Een gedeelte van de Hooge Ossenwaard.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1909 | | pagina 25