42 om en bij het rivierbad, zoodat er thans kan worden gedacht aan vernieuwing en vergrooting der baden. De bassins werden uitgediept en schoongemaakt. In verband met de stichting van de nieuwe Am bachtsschool werd op den wal langs de geheele zwem en badinrichting eene doorgaande houten afscheiding geplaatst. In het koffiehuis bij de Veemarkt werden eene kamer en de keuken geverfd en eene kamer opnieuw behangen; op den zolder werden twee kleine slaap- of logeerkamers tot één kamer vereenigd; deze werd geverfd. De huur der woning aan het Oude Wand werd als geëindigd beschouwd. Die woning werd verhuurd aan den Staat ten dienste van een hier ter stede in gar nizoen te leggen wielrijders-compagnie. Het gebouw is echter niet in gebruik genomen. Op den bepaalden tijd werd het gebouw voor Rijkskantoren in de Waterstraat door den aannemer opgeleverd. De afrekening en betaling daarvan geschiedde op den dienst 1908. Het buitenwerk van het aan den Raad van Beroep verhuurde perceel op het 's Gravenhof werd geverfd. De aanwezige houten afsluithekken van de overwegen bij het Erve den Brink werden door ijzeren hekken en palen vervangen. De onderhoudskosten aan de verschillende gebouwen en inrichtingen hebben bedragen 3091,84. 43 Gemeentegronden en Landerijen. Het in vorige verslagen vermelde proces inzake de grensregeling en den eigendom der terreinen aan de IJsselkade is nog aanhangig. De in vorige verslagen vermelde verkochte gronden van de oude Gasfabriek werden bebouwd. De bij den verkoop van het terrein hoek Emmeriksche weg—Buitensingel vastgestelde voorwaarden tot ophooging en afwerking van de omringende wegen met de verharding en rioleering daarvan, alsmede de omlegging der beek, werden voltooid; de bebouwing werd geregeld voortgezet; de daar gebouwde woningen hebben een huurwaarde van 2,50 -ƒ 3,50 per week. In verband met een doorG. J. Koordeman voorgenomen bebouwing van een terrein aan den Warnsveldschen weg, waarbij een op het uitbreidingsplan als straat voor komend gedeelte zou worden bebouwd (terwijl het bouwverbod daartegen nog niet kon worden uitge vaardigd), werd eene ruiling aangegaan zoodanig, dat het later tot straat aan te leggen terrein, gemeente eigendom werd en een gedeelte Gemeente-grond in ruil daarvoor werd afgestaan. Het tot straat bestemde gedeelte, werd aan Koor deman tot wederopzegging verhuurd ad 5.—per jaar. Wegens hoogen waterstand werden de lage waarden gedurende 40 dagen met de stoommachine droogge- Iion den. Tot verkrijging van een beteren toegang naar enkele landerijen werd over de Vierakkersche Laak in de Ruitendijks weiden een brug gelegd gemaakt van voor-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1909 | | pagina 23